Strona główna 0_Slider Rusza Szlachetna Paczka. Zostań darczyńcą!

Rusza Szlachetna Paczka. Zostań darczyńcą!

0

Już po raz osiemnasty organizowana jest akcja „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomoc popłynie m.in. do blisko 30 potrzebujących rodzin ze Świdnicy. Z ich historiami, potrzebami i marzeniami od soboty będzie można się zapoznać na stronie internetowej akcji. – Przekazując rodzinie paczkę pokazujemy jej, że nie jest sama ze swymi problemami – podkreślają wolontariusze.

Świdniccy wolontariusze podczas ubiegłorocznej edycji „Szlachetnej Paczki”

Szlachetna Paczka to jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Nie jest akcją polegającą tylko na jednorazowym zaspokojeniu potrzeb tych, którzy zostają objęci pomocą. Paczka ma być impulsem do zmiany w życiu rodziny. Przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Celem Paczki jest to, by potrzebujący „stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji – mówi Kasinga Narkowicz-Slatan, liderka świdnickich wolontariuszy.

Przez 18 lat działania Szlachetnej Paczki, w jej działania włączyło się blisko 4 miliony osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tysiącom rodzin w potrzebie, przekroczyła ćwierć miliarda złotych. Darczyńcy uczestniczący w akcji pomagają konkretnym osobom lub rodzinom, samemu kupując dla nich potrzebne rzeczy. Mają możliwość poznania historii osób, których zdecydował się wspierać. Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.

W tegorocznej edycji programu w Świdnicy działa 15 wolontariuszy, którzy docierają do prawdziwej biedy. Celem naszego rejonu jest pomoc 25 rodzinom – tłumaczy Narkowicz-Slatan. Wsparcie od darczyńców zostaniem im przekazane podczas tzw. „weekendu cudów” – 8-9 grudnia. Rok temu pomoc trafiła do 17 rodzin ze Świdnicy i okolicznych miejscowości.

Jak zrobić Paczkę?

  1. Wejdź na stronę szlachetnapaczka.pl. Wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.
  2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc.
  3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
  4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem – opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
  5. W czasie Finału (8 i 9 grudnia) dostarcz paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułIII kadencja Młodzieżowej Rady z Dobromierza rozpoczęta
Następny artykułW sobotę rusza cykl turniejów dla najmłodszych piłkarzy