Strona główna 0_Slider Pucharowa potyczka z czołową drużyną I ligi!

Pucharowa potyczka z czołową drużyną I ligi! [FOTO]

0

Bardzo cenne doświadczenie zebrała w środowy wieczór młoda drużyna seniorek Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Biało-zielone zmierzyły się w meczu Pucharu Polski z pierwszoligowym MKS-em Dąbrowa Górnicza. Rywalki wygrały 3:0, ale nasze zawodniczki zasłużyły na słowa pochwały.

Trenerka Magdalena Sadowska dała w środę szansę wielu młodym zawodniczkom, by te mogły pokazać się na tle tak wymagającego rywala. W pierwszym secie bardzo długo trwała wyrównana walka punkt za punkt. W połowie partii przyjezdne wrzuciły wyższy bieg i zaczęły odjeżdżać. Skończyło się na wyniku 25:17. Kolejne dwie odsłony miały podobny do siebie przebieg. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej już na samym starcie wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Piąta drużyna tabeli I ligi (6 wygranych i 3 porażki) zwyciężyła oba sety w stosunku 25:15, wygrała w sumie 3:0 i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Polonistki starały się zagrać odważnie i nie raz mocno zaskoczyły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej, czy to ciekawym rozwiązaniem w ataku, czy skutecznym blokiem.

MKS Polonia Świdnica – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (17:25, 15:25, 15:25)

Polonia: Jewiarz, Bober, Kołodziejczak, Liwuś, Armelle Fernandez, Woźniak, Bojko oraz Miezgiel, Rut, Kania

/FOTO: Artur Ciachowski/