Strona główna 112 Nielegalne automaty zarekwirowane

Nielegalne automaty zarekwirowane

1

Wspólne działania świebodzickich policjantów z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Oddział w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Świebodzic.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 automatów do gier hazardowych o wartości 15 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy oraz środki pieniężne w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.
Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.
Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
/Źródło KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułŚwidnica rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami. Ile kosztowały?
Następny artykułWiekowy żyrandol jak nowy. Ponownie zdobi Kościół Pokoju