Strona główna 0_Slider Świdnica rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami. Ile kosztowały?

Świdnica rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami. Ile kosztowały?

3

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W Świdnicy świąteczne oświetlenie rozbłyśnie już na początku grudnia. Oprócz ozdób znanych z ubiegłych lat, w tym roku oczy mieszkańców dodatkowo cieszyć będzie udekorowana fontanna na skwerze przy ulicy Wałowej oraz nowe dekoracje na ulicy Emilii Plater.

Świąteczna dekoracja ustawiona na fontannie przy ulicy Wałowej

W tym roku zamontowanych zostanie około 200 sztuk dekoracji świątecznych. Będzie to 155 elementów słupowych, 18 przewieszek na ulicach odchodzących od Rynku (Grodzka, Kotlarska, Pułaskiego, Długa), dekoracja fontanny na pl. św. Małgorzaty, dekoracja ul. Łukowej (aniołek), dekoracja 5 żywych choinek, kurtyny świetlne na drzewach w Rynku – wylicza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Bożonarodzeniowe choinki rozstawione zostaną w Rynku, na placu Jana Pawła II i na placu Wolności, lampkami udekorowane będą również choinki rosnące na placu Grunwaldzkim  oraz przy ulicy Jagiellońskiej.

Po raz pierwszy została udekorowana również fontanna na skwerze przy ulicy Wałowej. Nowa dekoracja pojawi się także na słupach przy ulicy Emilii Plater.

Na naprawę, montaż i uruchomienie świetlnych dekoracji świątecznych na terenie miasta, a także nadzór nad funkcjonowaniem dekoracji w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2018/2019 przeznaczono 48 tys. złotych.

Tak wyglądała świątecznie udekorowana Świdnica w ostatnich latach:

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułDaniel Warakomski wrócił do śpiewania. Szykuje koncerty
Następny artykułNielegalne automaty zarekwirowane