Strona główna 0_Slider Na pomoc bezdomnym kotom

Na pomoc bezdomnym kotom

1

Od wielu lat świdnicki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, a także Fundacja Mam Pomysł, prowadząca schronisko dla bezdomnych zwierząt, pomagają bezdomnym, dzikim kotom. Po bardzo trudnym lecie, gdy do przytuliska trafiły dziesiątki małych i chorych kotów, są poważne braki w żywności. Potrzebne są także budki. O pomoc apeluje FMP schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy i zaprasza do udziału w akcji “Kot zimą”.

Zdjęcia FMP

APEL FMP Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy:

Zimą Fundacja Mam Pomysł wspiera wielu karmicieli. Ze schroniska w Świdnicy wydajemy setki kilogramów karmy właśnie o tej porze roku, by pomóc przetrwać stadom bytującym na terenie miasta, które aktywnie z TOZ Świdnica wyłapujemy do sterylizacji, by niechcianych było mniej. Dodatkowo Fundacja wspiera również karmicieli kotów wolno żyjących na terenie powiatu dzierżoniowskiego i w gminach ościennych miasta Świdnica.
Nasz magazyn po sezonie letnim, kiedy to każdego miesiąca przyjmowaliśmy po 40-50 kotów, leczyliśmy, sterylizowaliśmy te właśnie wolno żyjące, drastycznie opustoszał. Najbardziej cierpimy na deficyt karmy suchej dla kotów, którą posiłkują się karmiciele dzikusków.

Dodatkowo zima oznacza konieczność schronienia. Staramy się wykonać wspólnie z ochotnikami drewniane, ocieplane styropianem budki, by koty miały gdzie się schronić przed mrozem. Akcja KOT ZIMĄ ma na celu zorganizowanie wsparcia dla tych wszystkich kotów zimą. Z pewnością wiele trafi do nas zimą na sterylizacje, czy leczenie, to wiele nadal żyje w otoczeniu mieszkańców i potrzebują wsparcia tam, na ulicy.

Chcesz się włączyć? Masz kilka możliwości wsparcia:
• przekaż karmę dla kotów, szczególnie suchą, każdego rodzaju/marki;
• przekaż materiały do budowy budek (płyty OSB, styropian, wełna, papa, impregnaty do drewna);
• przekaż żwirek, kuwety, szare gazety – to w celu przetrzymania kotów po zabiegach; żwirek i kuwety – wiadoma sprawa, zaś szare gazety stosujemy jako podkłady w klatkach, dla wyższej higieny;
• wsparcie finansowe na zabiegi sterylizacji, leczenie, zakup żwirku, karmy dla rekonwalescentów, podkładów, klatek kennelowych.

Do projektu możesz się również włączyć, jeśli:
• dokarmiasz stado kotów wolno bytujących i potrzebujesz wsparcia;
• masz wiedzę o potrzebującym stadzie i rozmnażających się kocicach, których młode nie mają żadnej przyszłości…
Postaramy się pomóc i ograniczyć populację cierpiących, głodnych, zmarzniętych kotów.

Z koordynatorem akcji można kontaktować się telefonicznie – 790 241 451 (jeśli nie odbiera, prosimy o SMS, będziemy oddzwaniać) oraz 733 093 663 lub mailowo: [email protected] .
Darowizny rzeczowe można pozostawiać aktualnie w 2 miejscach:
– ul. Wolności 55, Bielawa w godzinach 18-20 w każdy wtorek;
– ul. Pogodna 3, Świdnica w godzinach 11-17 przez cały tydzień.

Darowizny finansowe:
Fundacja Mam Pomysł
07 1750 0012 0000 0000 3089 1082
z dopiskiem: “koty zimą”

Jeśli ktoś zechce zrobić zbiórkę w swoim miejscu pracy, czy nauki, również zapraszamy do kontaktu!