Strona główna 0_Slider Kapsuła czasu spoczęła w wieży. Uczniowie przekazali życzenia dla przyszłych pokoleń

Kapsuła czasu spoczęła w wieży. Uczniowie przekazali życzenia dla przyszłych pokoleń

0

Zdjęcia, listy, prace literackie, plastyczne i fotograficzne, a także nośnik multimedialny z nagranymi wydarzeniami z życia Szkoły Podstawowej nr 4 oraz współczesnej Świdnicy trafiły do “kapsuły czasu”, którą w czwartek umieszczono w świdnickiej wieży ratuszowej.

Uroczystość złożenia “kapsuły czasu” w gablocie na II piętrze wieży była kolejnym elementem świdnickich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, do których aktywnie włączyli się uczniowie oraz pracownicy “Czwórki”.

Chcemy wierzyć, że nasz kraj już nigdy nie straci swojej suwerenności i niezawisłości. Wierzymy, że Świdnica nadal jest miastem otwartym, pięknym i przyjaznym swoim mieszkańcom. Przyszłym pokoleniom, mieszkańcom Świdnicy życzymy dostatniego i godnego życia w wolnej ojczyźnie – napisano w liście, który wraz z innymi pamiątkami z życia szkoły i miasta znalazł się w kapsule.

Świat rozwija się w takim tempie, że elementy, które trafią dziś do tej kapsuły czasu prawdopodobnie za sto lat będą już prehistorią. Nie możemy odgadnąć, co przyniesie światu następne stulecie, natomiast dzięki kapsule czasu być może przyczynimy się do tego, że następne pokolenia będą lepiej rozumiały nasz świat – mówiła podczas uroczystości Beata Laskowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4. Złożeniu kapsuły towarzyszył występ szkolnego chóru, który wykonywał pieśni patriotyczne.

Michał Nadolski
[email protected]