Strona główna Konkursy Maraton „Fantastycznych Zwierząt” już w piątek w Cinema3D

Maraton „Fantastycznych Zwierząt” już w piątek w Cinema3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

1

CINEMA 3D zaprasza na wyjątkowy Minimaraton filmowy prosto ze świata magii. Już w piątek 16 listopada o godz. 18.00 zobaczyć będzie można w świdnickim kinie pierwszą oraz najnowszą część serii „Fantastyczne Zwierzęta”.

Fantastyczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć
WB/USA; premiera w Polsce  18 listopada 2016;od 12 lat; Fantasy 133 min.

Akcja pierwszego z serii filmu rozpoczyna się w 1926 roku. NewtScamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

PREMIERA:
Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
WB/USA; od 12 lat; Fantasy 134 min.

Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — AlbusDumbledore. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy swojego byłego ucznia NewtaScamandera, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi. Przygoda ponownie splata losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

Bilety do nabycia w kasach kina oraz na www.cinema3d.pl

Rozwiązanie konkursu

Dla naszych Czytelników mieliśmy jedno pojedyncze zaproszenie na Minimaraton Fantastyczne Zwierzęta. Aby je wygrać, należało odpowiedzieć na pytanie:  Za jaką rolę pierwszoplanową, statuetkę Oscara zdobył Eddie Redmayne? Chodziło oczywiście o rolęStephena Hawkinga w filmie „Teoria Wszystkiego”. Bilet otrzymała Patrycja Wąs. Gratulujemy!

/red./