Strona główna 0_Slider Fałszywemu wnuczkowi oddała 15 tysięcy złotych

Fałszywemu wnuczkowi oddała 15 tysięcy złotych

3

Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami, którzy podszywając się pod bliskich lub osoby zaufania publicznego wyłudzają oszczędności życia. Jedna z mieszkanek powiatu świdnickiego straciła 15 tysięcy złotych.

14 listopada tego roku 84 -letnia mieszkanka powiatu świdnickiego padła ofiarą oszustów. Kobieta uwierzyła podającemu się za wnuczka mężczyźnie, że uczestniczył w wypadku samochodowym. Po czym innemu mężczyźnie przekazała 15 tys. złotych. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania sprawców – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające, apelujemy do państwa o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań. Apelujemy również do bliskich osób starszych, nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny, urzędników czy policjantów. Podarujmy naszym bliskim wiedzę o tym jak chronić się przed oszustami, uwrażliwiajmy ich i ostrzegajmy. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia – dodaje oficer prasowy świdnickiej policji.
/Źródło KPP Świdnica, opr. red./
 • Natalia

  Na glupote nie ma lekarstwa.

  • Astro

   Na głupie komentarze też niestety nie.

  • Anty-Cebula

   Jak zwykle dowalone do pieca. Nie zawiodłem się Natalia