Strona główna 0_Slider Bezdomne koty zyskają zimowe budki

Bezdomne koty zyskają zimowe budki

1

Na razie powstało ich pięć, jednak w planach są już kolejne. Wolontariusze i pracownicy świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt budują domki dla bezpańskich kotów. Do tworzenia zimowych schronień wykorzystywane są m.in. banery przekazane przez komitety i kandydatów walczących o głosy podczas minionych wyborów samorządowych.

fot. Fundacja Mam Pomysł‎

Od wielu lat Fundacja Mam Pomysł, prowadząca schronisko dla bezdomnych zwierząt, pomaga bezdomnym i dzikim kotom. Wsparcie tych drugich jest szczególne ważne podczas zimy. – Staramy się wykonać wspólnie z ochotnikami drewniane, ocieplane styropianem budki, by koty miały gdzie się schronić przed mrozem. Akcja „Kot zimą” ma na celu zorganizowanie wsparcia dla tych wszystkich kotów zimą. Z pewnością wiele trafi do nas zimą na sterylizacje, czy leczenie, ale wiele nadal żyje w otoczeniu mieszkańców i potrzebują wsparcia tam, na ulicy – mówi Adrianna Kaszuba ze świdnickiego schroniska.

W ramach akcji udało się już stworzyć pięć budek dla kotów wolno żyjących, do budowy których wykorzystano płyty OSB, styropian, papę oraz wyborcze banery. W planach jest zmontowanie kolejnych trzech schronień, jednak zapotrzebowanie jest zdecydowanie większe. Do Fundacji Mam Pomysł cały czas zgłaszają się osoby dokarmiające bezdomne koty lub mające wiedzę o potrzebującym stadzie zwierzaków, dla których zimowe schronienie może się okazać bezcenne. – Niestety, materiały na budki kosztowały sporo, wykonujemy je swoimi siłami, ale może nam nie starczyć dla wszystkich – twierdzą pomysłodawcy akcji.

Aby sprostać rosnącym potrzebom, ponowiony został apel o wsparcie akcji. Oprócz przekazania materiałów potrzebnych do budowy (płyty OSB, styropian, wełna, papa, impregnaty do drewna), mile widziane jest też przekazanie karmy dla kotów (szczególnie suchej, każdego rodzaju), żwirku, kuwet i szarych gazet, a także udzielenie wsparcia finansowego na zabiegi sterylizacji, leczenie, zakup potrzebnych produktów.

Z koordynatorem akcji można kontaktować się telefonicznie – 790 241 451 oraz 733 093 663 lub mailowo: [email protected] .

Darowizny rzeczowe można pozostawiać aktualnie w 2 miejscach:
– ul. Wolności 55, Bielawa w godzinach 18-20 w każdy wtorek;
– ul. Pogodna 3, Świdnica w godzinach 11-17 przez cały tydzień.

Darowizny finansowe:
Fundacja Mam Pomysł
07 1750 0012 0000 0000 3089 1082
z dopiskiem: “koty zimą”

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułPrzez pomyłkę chcieli dać pół miliona na szkołę na Zawiszowie
Następny artykułPowiatowi radni o zmianach w budżecie i statucie. Trwa relacja na żywo