Strona główna 0_Slider Przez pomyłkę chcieli dać pół miliona na szkołę na Zawiszowie

Przez pomyłkę chcieli dać pół miliona na szkołę na Zawiszowie

18

Władze miasta wycofują się z planów przeznaczenia ponad pół miliona złotych na dodatkowe prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 1. Jak tłumaczą, doszło do „omyłkowo wprowadzonej zmiany w budżecie”. W zamian środki trafią na wymianę ogrzewania w budynkach komunalnych.

Przypomnijmy, 22 listopada do biura Rady Miejskiej wpłynął projekt zmian w budżecie, w którym zaproponowano przeznaczenie dodatkowych środków na realizację niemal ukończonej rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 na Zawiszowie. – W związku z wystąpieniem robót dodatkowych obejmujących ułożenie kostki, budowę ogniomuru pomiędzy budowanymi budynkami, wybicie nowego okna, zrobienie podwieszanych sufitów, wzmocnienie konstrukcji w związku z montażem agregatu dla wentylacji mechanicznej oraz rozbudowę sali komputerowej o dodatkowe stanowiska pracy należy zwiększyć wydatki na w/w zadanie o kwotę 551 000 zł – uzasadniał konieczność zmian skarbnik miasta, Kacper Siwek.

29 listopada decyzję w tej sprawie mieli podjąć świdniccy radni. Dwa dni przed planowanym posiedzeniem, do Rady wpłynęła autopoprawka. – W związku z omyłkowo wprowadzoną zmianą w budżecie na w/w zadanie do projektu uchwały budżetowej, środki w kwocie 551 000 zł zostają przeznaczone na realizację zadania pn. „Zmiana sposobu ogrzewania w budynkach komunalnych w Świdnicy” – stwierdził skarbnik miasta w uzasadnieniu do autopoprawki.

Jakie konkretne działania planuje świdnicki magistrat w ramach tego zadania? Kilka dni temu zwróciliśmy się z zapytaniem w sprawie planów dalszej realizacji programu „Kawka” oraz innych przedsięwzięć dotyczących poprawy stanu powietrza w Świdnicy, co znalazło się wśród priorytetów wymienianych przez prezydent Beatę Moskal-Słaniewską podczas wystąpienia na sesji Rady Miejskiej Świdnicy, inaugurującej nową kadencje samorządu. Oczekujemy na odpowiedź.

Pomimo planów przesunięcia środków na zadanie związane z wymianą ogrzewania w budynkach komunalnych, wiadomo już, że radni na najbliższej sesji nie zajmą się omawianiem „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Miasto Świdnica”. O wycofanie projektu z porządku obrad zwróciła się prezydent Świdnicy, uzasadniając to „koniecznością przeprowadzenia niezbędnych konsultacji z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska we Wrocławiu”. Miasto miało nie otrzymać opinii RDOŚ w spodziewanym terminie.

***

Prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 1 miały potrwać do połowy listopada 2018 roku. W ramach projektu przewidywano budowę 6 klas lekcyjnych, każda mieszcząca 25 uczniów, a także gabinety dla psychologa i logopedy oraz nowy węzeł sanitarny. Za około 3,7 mln złotych wykonanie robót zlecono firmie Zakład Ogólnobudowlany Tadeusz Broński.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułBył pod wpływem narkotyków, miał zapas marihuany
Następny artykułBezdomne koty zyskają zimowe budki