Strona główna Temat dnia „Jestem z ludźmi i dla ludzi”

„Jestem z ludźmi i dla ludzi”

0

Małgorzata Dziura-Sztejnberg kandyduje do świdnickiej Rady Miejskiej. Mieszkanka Świdnicy jest założycielką i prezeską Fundacji „Bliżej Siebie”, od 2 lat działającej na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych, chorych i ubogich. Swoim zaangażowaniem społecznym chce służyć mieszkańcom Świdnicy. 

Nazywam się Małgorzata Dziura-Sztejnberg. Jestem założycielką, fundatorką i prezeską Fundacji „Bliżej Siebie”, która od blisko dwóch lat aktywnie i z sukcesami działa na terenie Świdnicy.

Kim jestem – zawodowo

Z wykształcenia jestem pedagogiem, doradcą zawodowym, coachem kariery. Przez ponad 20 lat pracowałam w administracji samorządowej. Zrezygnowałam z pracy i postanowiłam na nowo poszukać swojego miejsca w życiu zawodowym. Wkrótce potem założyłam Fundację „Bliżej Siebie”, która niesie pomoc osobom z niepełnosprawnościami, starszym, chorym, ubogim, dzieciom i młodzieży. Organizuje akcje charytatywne, zbiórki publiczne oraz przedsięwzięcia, których celem jest zdobycie środków finansowych na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji i diagnostyki dla podopiecznych fundacji oraz poprawę ich bytu materialnego.

Za swoją działalność społeczną o charakterze dobroczynnym i charytatywnym otrzymałam w plebiscycie Gazety Wrocławskiej tytuł Osobowość Roku 2017 powiatu świdnickiego. Kilka dni temu odebrałam także statuetkę „Aktywnie na 100%”z rąk pana Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego. Tym samym znalazłam się w gronie laureatów konkursu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, którego pomysłodawcą i organizatorem była Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych z siedzibą we Wrocławiu. Moja praca na rzecz drugiego człowieka, znajdującego się w potrzebie została zauważona, doceniona i wyróżniana za co bardzo serdecznie dziękuję.

Dzięki dotacji z środków Unii Europejskiej w maju, w ubiegłym roku założyłam jednoosobową działalność gospodarczą – firmę szkoleniowo-doradczą. W ramach prowadzonej działalności pracuje jako trener/coach aktywności, trener pracy, asystent funkcjonalny osób z niepełnosprawnościami, pomagając tym osobom w pokonywaniu barier utrudniających czy wręcz uniemożliwiających ich społeczne i zawodowe funkcjonowanie. W ten sposób łącze działalność społeczną z pracą zawodową.

Świadczone przeze mnie usługi również zostały wyróżnione, a moja firma otrzymała Certyfikat Instytutu Badań Konsumenckich – Przedsiębiorstwo Godne Zaufania. Wyróżnienie Konsumenckie 2018. Społecznie pracuje również jako kurator sądowy.

Kim jestem – prywatnie

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Dorosłej już Eweliny oraz 9-letniego Pawła, a od roku również teściową. Mieszkają z nami dwa schroniskowe koty. Moim życiowym mottem są słowa świętego Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co  posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Dlaczego Kandyduję do Rady Miejskiej w Świdnicy?

Dzisiaj jestem tutaj z Państwem i dla Państwa, dla mieszkańców Świdnicy, dla mieszkańców Osiedla Młodych, których zapraszam w dniu 21 października na wybory samorządowe. Będzie mi bardzo miło, jeśli Państwo oddadzą swój głos na mnie, powierzając mi swoje sprawy, bym mogła reprezentować Państwa w Radzie Miejskiej.

Chcę głośno i odważnie mówić o potrzebach świdniczan! Zwłaszcza osób starszych, niepełnosprawnych, ubogich, samotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, których należy otoczyć wielopłaszczyznowym systemem wsparcia. Jestem uparta i skuteczna w działaniu. Nie boję się mówić o sprawach trudnych, kontrowersyjnych, wymagających natychmiastowej interwencji.

Kandyduję z Komitetu Wyborczego Świdnickiego Forum Rozwoju gdyż ŚFR jest ruchem miejskim skupiający aktywnych świdniczan z różnych środowisk, stowarzyszeń, fundacji, organizacji. Nie jest partią polityczną tylko grupą ludzi – pasjonatów i społeczników, zatroskanych o dobro Świdnicy, która powinna być zarządzana z nowoczesnym spojrzeniem na miasto i miejskość – przez jej mieszkańców.

Program wyborczy „Świdnica Jutra” stworzony został przez samych mieszkańców dla mieszkańców, tak by nasze miasto było MIASTEM DLA WSZYSTKICH. Zawarte są w nim realnie propozycje wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, które pomogą tym osobom w realizacji pełnego, niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę ich indywidualnych możliwości. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Zapraszam do odwiedzenia fanpage’a fundacji „Bliżej Siebie” gdzie informujemy o wszystkich naszych działaniach – https://www.facebook.com/dziurasztejnberg/

POMOC-WSPARCIE-OPIEKA-AKTYWIZACJA,
BO ZAWSZE JESTEM Z LUDŹMI I DLA LUDZI.

Małgorzata Dziura-Sztejnberg
Lista 19, pozycja 2
Okręg I Osiedle Młodych

/Artykuł sponsorowany/
/Materiał sfinansowany ze środków KW Świdnickie Forum Rozwoju/

Poprzedni artykułMiasto kredą popisane. Wspólnota zawiadamia straż miejską
Następny artykułSamorządowcy podliczają majątek. Ostatnie oświadczenia w tej kadencji