Strona główna Polityka Miasto kredą popisane. Wspólnota zawiadamia straż miejską

Miasto kredą popisane. Wspólnota zawiadamia straż miejską

15

Z uwagi na trwającą kampanię przed wyborami samorządowymi  na ulicach Świdnicy licznie pojawiły się plakaty promujące poszczególnych kandydatów. Na inną formę promocji postawiło Świdnickie Forum Rozwoju. Nie wszystkim akcja się spodobała.

Zamiast wieszać plakaty i billboardy kandydaci ŚFR postanowili zachęcać mieszkańców do głosowania wykorzystując do tego napisy na chodnikach i ścieżkach rowerowych. – Z informacji jakie uzyskaliśmy, na całym Zawiszowie na ulicach i chodnikach pojawiły się takie graffiti. Zgodnie z kodeksem wykroczeń jest to wykroczenie w myśl art. 63a. § 1 K.W. – twierdzą przedstawiciele Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Kazimierza Wielkiego 22-34 w Świdnicy, pokazując przy tym zdjęcia wykonane na terenie prywatnym. Jak dodają, sprawa została zgłoszona do świdnickiej straży miejskiej.

Świdnickie Forum Rozwoju od początku swojego istnienia walczyło z chaosem reklamowym. Okres wyborczy, to czas wzmożonej ilości banerów reklamowych i billboardów. Widzimy na ulicach, płotach, ogrodzeniach mnóstwo billboardów, które szpecą przestrzeń. Jako, że nasz komitet jest oddolną inicjatywą, nie posiadającą dotacji partyjnych na takie formy reklamy, zdecydowaliśmy się na łatwo zmywalną ekologiczną kredę, która znika od razu po deszczu. Jest to nieinwazyjna forma reklamy – tłumaczy Marcin Paluszek, lider ŚFR i kandydat na prezydenta Świdnicy.

Podkreśla przy tym, że kredową reklamę może o wiele łatwiej zlikwidować po zakończeniu wyborczej kampanii – wystarczy butelka wody lub zwykły deszcz. – Oczywiście, jeśli taki napis pojawił się w miejscu, w którym nie powinien – od razu zmyjemy taką “reklamę” – zapewnia Paluszek. Demonstruje też, jak wygląda kredowy napis po polaniu wodą – faktycznie prowadzi to do jego usunięcia.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

fot. Wspólnota Mieszkaniowa przy K. Wielkiego, czytelnik, ŚFR

 • Logiczny

  Świetna inicjatywa z tą kredą, ile można patrzeć na szpecące banery, które są na każdym płocie i nie tylko. Wolna amerykanka przed wyborami trwa wszędzie plakaty, w mieście jeden wielki syf. Świdnickie Forum Rozwoju zaskoczyło mnie kolejny raz i to pozytywnie. Jak komuś przeszkadza kreda na chodniku to nie mam pytań, trochę wody i już zmyta.

 • CoJaPacze

  Panowie i Panie brawo 🙂
  I znów pokazaliscie że młodzi ludzie mają inne spojrzenie na świat, zrobiliście coś innego, coś czego w Świdnicy te staruchy nigdy by nie zrobiły 🙂
  Z każdym dnia od początku waszej działalności zaskakujecie pozytywnie 🙂
  Ja głosuje w Centrum miasta dlatego Wasz kandydat z pozycji 1 i kandydat na prezydenta ma głos całej mojej rodziny 🙂

  BRAWO BRAWO BRAWO

 • Zebrzydów

  Brawo. Bo po pierwsze samo zniknie. No przy pomocy wody. Po drugie zwróciło uwagę a taki był cel. Twarze z plakatów atakują nas wszędzie. Na płotach, na budynkach. Wyskakują ze skrzynek pocztowych. Strach lodówkę otworzyć. A po wyborach jakoś nie ma komu posprzątać.

 • Perun

  Mając do wyboru fałszywie uśmiechnięte twarze z plakatów lub banerów a taką formę – wolę kredę na chodniku. Zabawne i nie szpeci:).

 • Łukasz

  Bo młode i świeże umysły to przyszłość 🙂

 • Grzesiek

  Ta śmieszna wspólnota niech lepiej nie zabiera głosu… Bo ma tyle za uszami że można długo opowiadać 🙂

 • Anty-Cebula

  Skuteczne i do tego tanie :). Głosuje na młodych 🙂

 • L.

  Jakim trzeba być jełopem, żeby zgłaszać pomalowania chodnika zmywalną kredą do kogokolwiek? Popieram inicjatywę, lepsze to niż te tragiczne plakaty i bilbordy wszędzie.

 • Grzesiek

  Henryk maluje strefy parkowania 🙂

 • Krzysztof Czarnecki

  Nielegalna reklama w pasie drogowym. Czy SFR uzyskał zgodę właściwych instytucji?

  • CoJaPacze

   A nie dzwonili do Pana w sprawie malowania na Pańskim rondzie 🙂
   Hahahaha
   Rondo Krzysztofa Czarneckiego

   • Krzysztof Czarnecki

    Błyskotliwy jesteś jak kilo salcesonu.

    A merytorycznie – Reklama wyborcza podlega określonym rygorom prawnym, niezależnie od tego, czy jest trwała, czy nie. Pan Paluszek, jako ciągle jeszcze urzędujący wiceprzewodniczący rady miejskiej, ma obowiązek dbać o sprawy miasta, a nie cwaniaczyć na reklamach.

   • Tołdi

    Ty też będziesz miał swoje rondo. Coś tak czuję. Zawsze błyskotliwy jesteś po kilku głębszych i piśmienny.

 • Janieon

  I tak zdobywa się głosy. Kreatywność na plus. Ponadto brak syfu, tandetnych banerów przy jednoczesnym szanowaniu środowiska.
  A beton ze WS po raz kolejny się skompromitował.
  Zaraz naślą zomo na dzieci bawiące się w podchody, czy malujace kredą podwórka.

  • BA

   Odruch Pawłowa odnośnie WS . Pomyliły ci się wspólnoty .”Zgodnie z kodeksem wykroczeń jest to wykroczenie w myśl art. 63a. § 1 K.W. – twierdzą przedstawiciele Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Kazimierza Wielkiego 22-34 w Świdnicy, pokazując przy tym zdjęcia wykonane na terenie prywatnym. Jak dodają, sprawa została zgłoszona do świdnickiej straży miejskiej.”