Strona główna 0_Slider Samorządowcy podliczają majątek. Ostatnie oświadczenia w tej kadencji

Samorządowcy podliczają majątek. Ostatnie oświadczenia w tej kadencji

0

Z uwagi na kończącą się kadencję, do 16 września radni, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast musieli złożyć oświadczenia majątkowe. Do tej pory na stronach miejskiego Biuletynu Informacji Publicznej umieszczono tylko dokumenty prezydent Świdnicy i przewodniczącego Rady Miejskiej. Jak zmieniły się ich majątki od poprzednich oświadczeń?

Jan Dzięcielski i Beata Moskal-Słaniewska

W poprzednim oświadczeniu, obejmującym rok 2017, Beata Moskal-Słaniewska wykazała, że z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Miejskim otrzymała ponad 161 tysięcy złotych. Ponadto z racji zasiadania w radzie nadzorczej Invest Park Development otrzymała wynagrodzenie w wysokości blisko 46 tys. złotych, natomiast z tytułu umowy zlecenia z Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości otrzymała blisko 400 złotych. Pod koniec 2017 roku dysponowała oszczędnościami w kwocie 24 tys. złotych i 1,5 tys. euro. W oświadczeniu majątkowym wykazała także działkę budowlaną o wartości 80 tys. złotych i biżuterię wartą więcej niż 10 tys. złotych. Nie była właścicielką domu, mieszkania ani samochodu. Pod koniec 2017 roku do spłaty miała dwa kredyty.

Zgodnie z najnowszym oświadczeniem, według stanu na 16 września 2018 roku, prezydent Świdnicy zarobiła w tym roku blisko 122 tys. złotych z tytułu zatrudnienia w magistracie, nieco ponad 23 tys. złotych otrzymała ze spółki Invest Park Development, a także 776 złotych z WWSZiP. Moskal-Słaniewska zdołała powiększyć swoje oszczędności do poziomu 44 669 złotych i 10,5 tys. euro.

Jak z kolei zmieniał się majątek przewodniczącego Rady Miejskiej, Jana Dzięcielskiego? W ciągu 9 miesięcy zdołał powiększyć swoje oszczędności z ośmiu do dziesięciu tysięcy złotych. Wykazał też, że dysponuje domem o powierzchni 99 m², którego szacowana wartość to 340 tys. złotych, oprócz wcześniej posiadanego mieszkania o powierzchni 74,4 m². W części dotyczącej dochodów z tytułu zatrudnienia Dzięcielski wymienił: za pracę w RDLP Wrocław – 169,4 tys. zł, za pracę na stanowisku nadleśniczego w Miękini – prawie 56,5 tys. zł, dieta radnego – nieco ponad 18 tys. zł. Przewodniczący korzysta też z programu Rodzina 500+.

Nie wiadomo, kiedy na stronach miejskiego Biuletynu Informacji Publicznej ukażą się oświadczenia majątkowe pozostałych samorządowców.

Michał Nadolski
[email protected]

 

Poprzedni artykuł„Jestem z ludźmi i dla ludzi”
Następny artykułI Aryzta Półmaraton w Strzegomiu