Strona główna Sport Lekkoatletyka I Aryzta Półmaraton w Strzegomiu

I Aryzta Półmaraton w Strzegomiu

0

13 października br. czekają nas spore emocje sportowe. O godz. 11.00 rozpocznie się I Aryzta Półmaraton Strzegom. Organizatorami przedsięwzięcia są: gmina Strzegom, Aryzta Polska Sp. z o. o., AKS Strzegom oraz OSiR Strzegom Sp. z o. o.

Trasa półmaratonu liczyć będzie blisko 22 km, a jej przebieg jest następujący: Rynek w Strzegomiu – Żółkiewka Wiatrak – Kostrza – Godzieszówek – Roztoka – Jugowa – Tomkowice – Strzegom (meta w Parku Miejskim w pobliżu pomnika Księżnej Anny).

Limit czasu Aryzta Półmaraton Strzegom wynosi 3 godziny. Powyżej limitu zawodnicy nie będą klasyfikowani. Zakończenie zawodów planowane jest o godz. 14:30 w Parku Miejskim (30 minut po dotarciu ostatniego uczestnika do mety).

W rywalizacji prowadzone będą klasyfikacje − indywidualne: generalna kobiet i mężczyzn. Osoby nagradzane w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn nie będą nagradzane w kategoriach wiekowych. Kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn to: M i K 18 (2000 –1989), M i K 30 (1988 –1979), M i K 40 (1978 –1969), M i K 50 (1968 –1959), M i K 60+ (1958 i starsi). Możliwe jest także stworzenie kategorii M i K 70+ (1948 i starsi) pod warunkiem zgłoszenia się więcej niż 3 zawodników w danej z kategorii. Dodatkowo prowadzone będą klasyfikacje: – indywidualnie generalna kobiet i mężczyzn: ARYZTA Polska – McDonald’s i ich partnerzy; – indywidualnie generalna kobiet i mężczyzn mieszkańców gminy Strzegom. Przewidziano także nagrody dla najstarszych uczestników biegu w kategoriach kobieta i mężczyzna.

W ramach strzegomskiego półmaratonu odbędą się również biegi dziecięce, które rozpoczną się o godz. 11.15. Start i meta będą znajdować się obok pomnika Księżnej Anny w parku. Najpierw wystartują dzieci najmłodsze, a później starsze. Po biegu na każdego czeka medal i ciasteczkowy poczęstunek.

Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/aryztapolmaratonstrzegom/

/UM Strzegom/