Strona główna 0_Slider Jedenaste Gaudeamus świdnickich studentów-seniorów

Jedenaste Gaudeamus świdnickich studentów-seniorów [FOTO]

0

Dusza się nie starzeje! – mówi Krystyna Lasek, prezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podkreślając, jak ważna jest realizacja marzeń i pasji bez względu na wiek. Okazją do nieustannego rozwoju i aktywnego życia dają zajęcia, z sukcesem prowadzone przez UTW już od 11 lat. Kolejny rok akademicki rozpoczęło blisko 300 żaków 60+.

Obecni i przyszli studenci zainaugurowali rok akademicki 2018/19 podczas uroczystości w sali teatralnej ŚOK-u. Nim legitymacje otrzymały „pierwszaki”, Krystyna Lasek podsumowała wydarzenia i sukcesy, które stały się udziałem członków uniwersytetu podczas przerwy wakacyjnej. Szczególnie gorąco oklaskiwano Grupę Teatralną „Utworki”, która zajęła I miejsce podczas wrześniowych Juwenaliów Uniwersytetów III Wieku w Warszawie. Była też okazja do podziękowań dla organizacji i instytucji wspierających świdnickich seniorów-studentów, a także do przedstawienia nowości w ofercie zajęć.

Na wniosek samych studentów powstanie Cafe Senior – klub dyskusyjny, który będzie się spotykał raz w miesiącu. Utworzone będą również liga pływacka i liga tenisa stołowego. UTW pozyskał kolejnego sprzymierzeńca. Świdnickie Cinema3D w każdy trzeci poniedziałek miesiąca wszystkim seniorom ma zaoferować tanie bilety.

Studenci mają szeroką gamę możliwości. UTW oferuje zajęcia z psychologiem, naukę obsługi komputera i korzystania z internetu, naukę języków obcych, wykłady, warsztaty wokalne, taneczne i teatralne.

Świdnicki uniwersytet ściśle współpracuje z bliźniaczymi stowarzyszeniami w Nowej Rudzie, Bielawie i Dzierżoniowie. Zainteresowani nawiązaniem kontaktów są także seniorzy z czeskich Polic.

Uniwersytet ma charakter otwarty, a szczegóły można znaleźć na stronie utw.swidnica.pl

/asz/
Zdjęcia Michał Nadolski

Poprzedni artykułI Aryzta Półmaraton w Strzegomiu
Następny artykułDrugie życie 60-letniej Warszawy. Wyjątkowy wóz jeżdżący po torach [FOTO/VIDEO]