Strona główna Sport Inne Ukrainiec najszybszy w strzegomskim półmaratonie

Ukrainiec najszybszy w strzegomskim półmaratonie

0

Blisko 300 osób stanęło na starcie I Aryzta Półmaratonu Strzegomskiego. Najszybszy podczas sobotniej rywalizacji okazał się Bogdan Semenowycz z Ukrainy, który pokonał ponad 21-kilometrową trasę w czasie 1:08:43.

Na podium biegowej imprezy stanęli także Abderrahim Elasri (Maroko) z czasem 1:09:03 oraz Emil Dobrowolski (Polska), który dystans półmaratonu przebył w 1 godzinę 11 minut i 21 sekund. Wśród kobiet najlepszy wynik osiągnęła Natalija Semenovych (Ukraina), która zameldował się na mecie z czasem 1:23:17.

Trasę półmaratonu przebiegała następująco: Rynek w Strzegomiu – Żółkiewka Wiatrak – Kostrza – Godzieszówek – Roztoka – Jugowa – Tomkowice – Strzegom (meta w Parku Miejskim, w pobliżu pomnika Księżnej Anny). W ramach strzegomskiego półmaratonu odbyły się również biegi dziecięce.

Piękna pogoda, bardzo dobra organizacja, wysoka frekwencja. Dziękuję organizatorom, sponsorom i wolontariuszom za włączenie się w logistykę tego wspaniałego przedsięwzięcia. Spotykamy się już za rok! – zapewnia burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Zbigniew Suchyta/Facebook.com