Strona główna 0_Slider Święto młodych adeptów taekwondo!

Święto młodych adeptów taekwondo! [FOTO]

0

Ponad 150 dzieci stanęło do rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski Południowej w taekwondo. Na matach zaprezentowały się dzieci, młodziki oraz kadeci. Organizatorem zawodów jest Polska Unia Taekwondo oraz świdnicki UKS Taekwondo Gryf.

Taekwondo pochodzi z Korei. Pierwotnie miało być wykorzystywane do celów militarnych jednak z biegiem czasu stało się popularną sztuką walki wśród ludności cywilnej. Ta dyscyplina łączy w sobie walkę za pomocą rąk i nóg.

Na Mistrzostwa Polski Południowej w taekwondo do Świdnicy przyjechały kluby z różnych części kraju. – Na zawodach gościmy młodych zawodników z Opola, Pabianic, Bełchatowa, Zawiercia oraz oczywiście ze Świdnicy. – mówi jeden z sędziów sobotnich zawodów. Organizatorzy dla najmłodszych przygotowali tory przeszkód, kopanie na czas, a także uderzenie z wyskoku. – Taka forma rywalizacji ma za zadanie przygotować dzieci do startów w zawodach. Najmłodsze dzieci nie mogą walczyć, ale dzięki takim konkurencjom mogą zdobywać doświadczenie, poznają swoje możliwości, a przede wszystkim przełamują swoje lęki. – dodaje.

Oprócz najmłodszych dzieci w zawodach startują także młodzicy oraz kadeci, na których czekają walki na zasadach soft stick, semi i light contact., a także układy formalne. Dla najlepszej trójki przewidziano medale oraz pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo prowadzona jest klasyfikacja klubowa, w której puchar uniosą Ci, którzy wywalczą najwięcej medali.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]