Strona główna Wydarzenia Świdnica Umieszczą „kapsułę czasu” w ratuszowej wieży

Umieszczą „kapsułę czasu” w ratuszowej wieży

0

Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy, wpisując się w bogaty program obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowała szereg imprez, które uczczą tę rocznicę. Pierwsza z nich już za tydzień!

Zaczynamy od „Pikniku Niepodległościowego”, który odbędzie w sobotę, 20 października, na boisku szkolnym. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, całe rodziny do miłego spędzenia czasu w gronie najbliższych na świeżym powietrzu – mówi Magdalena Gawałek-Jekiel z SP4. W planie jest przeprowadzenie zawodów sportowych, rodzinnych zabaw oraz zasadzenie dębu – drzewa pamięci.

To nie jedyna impreza świdnickiej „Czwórki” mająca związek ze 100-leciem odzyskania niepodległości. – Aby zapisać się w historii naszego miasta i „kupić” sobie chwilę nieśmiertelności, w obecności włodarzy Świdnicy uroczyście złożymy w Wieży Ratuszowej kapsułę czasu, w której umieścimy prace literackie, plastyczne i fotograficzne uczniów naszej szkoły – dodaje Gawałek-Jekiel. Uroczystość połączona z przemarszem uczniów na świdnicki Rynek i występem chóru odbędzie się 15 listopada.

Ponadto, przez cały rok szkolny, aż do maja, kadra pedagogiczna będzie przybliżać tematykę niepodległościową najmłodszym uczniom szkoły oraz przedszkolakom w formie konkursów, inscenizacji, pogadanek czy wspólnego czytania legend o początkach polskiej państwowości.

/SP4, opr. mn/