Strona główna Sport Piłka nożna Starsi zdobyli Karkonosze, młodsi pechowo ulegli we Wrocławiu

Starsi zdobyli Karkonosze, młodsi pechowo ulegli we Wrocławiu [VIDEO]

0

Ze zmiennym szczęściem rywalizowali w ubiegły weekend juniorzy Polonii-Stali Świdnica, walczący o punkty na najwyższych szczeblach dolnośląskich rozgrywek. Starsza drużyna pokonała Karkonosze Jelenia Góra, młodsza minimalnie uległa FC Academy Wrocław, marnując aż dwa rzuty karne!

Z tarczą ze stolicy polskich Karkonoszy wrócili juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni Sebastiana Ratajczaka pokonali na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra 2:0. Wygrana dała awans biało-zielonym na dziewiątą pozycję w tabeli Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Oba gole dla naszego zespołu padły w pierwszej części gry. W 34. minucie rezultat meczu otworzył Damian Kucharski, a tuż przed przerwą na 2:0 trafił Szymon Kopacz. Rywale ostatecznie kończyli jeszcze mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce w 78. minucie dla Bartosza Dulnego. W kolejnym starciu świdniczanie podejmą w derbach regionu sąsiada z ligowej tabeli – Górnika Wałbrzych. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 28 października o godz. 11.00 na boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Karkonosze Jelenia Góra – Polonia-Stal Świdnica 0:2 (0:2)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Depta, Reif, Gazda (46′ Białas), Kurzeja, Kucharski, Czarny, Ciuba (78′ Sawa), Pitura (85′ Iwanio), Kopacz (88′ Daras), Śmietana (75′ Jastrzębski).

Niezwykle trudno jest wygrać mecz nie wykorzystując w meczu dwóch rzutów karnych. Niestety tak było w przypadku juniorów młodszych Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Podopieczni Michała Oleszczyka ulegli na wyjeździe 2:3 FC Academy Wrocław. Mecz rozpoczął się fatalnie dla gości. Już w 2. minucie piłkę wypluł nasz bramkarz Bartosz Doliński, a z prezentu skorzystał Dawid Trelka, strzelając na 1:0. Kilkadziesiąt sekund później mieliśmy znakomitą okazję na wyrównanie, ale Dorian Krakowski zmarnował rzut karny. Rywale „uciekli spod topora” i zadali kolejny cios już w 6. minucie, podwyższając na 2:0. Biało-zieloni wciąż walczyli i wypracowali sobie kolejną jedenastkę. Tym razem do piłki podszedł Maciej Makówka, lecz znów górą był wrocławski golkiper. Po zmianie stron sędzia po raz trzeci wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Jakub Ciosek i w końcu zmusiliśmy bramkarza rywali do kapitulacji. Tuż po zdobyciu kontaktowego gola mieliśmy znakomitą szansę na wyrównanie, ale Dorian Krakowski niecelnie uderzył z kilku metrów. Zamiast tego mieliśmy kontrę wykończoną przez Krystiana Kałużnego i 3:1. Rezultat na 3:2 ustalił ostatecznie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego nasz kapitan – Maciej Makówka.

FC Academy Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 3:2 (2:0)

Polonia-Stal: Doliński, Ciuba (41′ Dyś), Makówka, Dereń, Cząstka (41′ Sieradzki), Rząsa (72′ Wilicki), Stachurski, Jajko (57′ Jedziniak), Madziała (54′ Sałata), Krakowski, Rajca (49′ Ciosek).

Poprzedni artykułDla kogo porażka, dla kogo sukces? Samorządowcy komentują wyniki wyborów