Strona główna Sport Inne Tym razem to my dostaliśmy lekcję basketu

Tym razem to my dostaliśmy lekcję basketu

0

W czwartej kolejce III ligi, koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica pokonali różnicą 30 punktów WKS Śląsk Wrocław. Tym razem zmierzyli się z inną ekipą ze stolicy Dolnego Śląska. Miejscowe WKK rozbiło biało-zielonych, wygrywając aż 109:50.

Emocje w tym pojedynku skoczyło się właściwie po drugiej kwarcie meczu. Pierwszą ćwiartkę rywale wygrali różnicą 19 „oczek”, a w drugiej do swojej przewagi dołożyli jeszcze 16 punktów. W efekcie do przerwy na tablicy wyników było już 58:23 i było jasne, że świdniczanom będzie niezwykle trudno odwrócić losy pojedynku. Po zmianie stron miejscowi nie zamierzali zwalniać tempo i finalnie okazali się lepsi w każdej z czterech części gry. Mecz zakończył się wygraną WKK Wrocław 109:50. IgnerHome Polonia Świdnica zapowiadał w tym sezonie włączenie się do walki o baraże, których stawką byłaby batalia o II ligę, ale jak na razie nasza pozycja w tabeli na to nie wskazuje. Nasi koszykarze z dorobkiem dwóch wygranych i trzech porażek plasują się na ósmej pozycji w stawce czternastu zespołów. W kolejnej serii spotkań podopieczni Pawła Domaradzkiego podejmą na własnym parkiecie piąty w tabeli KKS Kobierzyce. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 27 października, start o godz. 17.00 w hali na Zawiszowie.

WKK Wrocław – IgnerHome Polonia Świdnica 109:50 (32:13, 26:10, 24:16, 27:11)

Polonia: Kołaczyński 8, Piros 8, Kaczmarczyk 7, Sieńko 6, Kaczuga 5, Szymański 4, Makarczuk 3, Słobodzian 3, Kłyż 2, Otręba 2, Słoboń 2.

Poprzedni artykułStarsi zdobyli Karkonosze, młodsi pechowo ulegli we Wrocławiu [VIDEO]
Następny artykułMiejsca jak z horroru (KONKURS CINEMA3D)