Strona główna Wydarzenia Świdnica Przetną wstęgę w odnowionym parku Sikorskiego

Przetną wstęgę w odnowionym parku Sikorskiego

8

Dobiegły końca prace związane z rewitalizacją parku im. Władysława Sikorskiego, która pochłonęła blisko 6 mln złotych. Na niedzielę zaplanowano symboliczne przecięcie wstęgi.

Zakres prac obejmował m.in.: przeprowadzenie wycinek oraz nasadzenie nowych drzew i krzewów, remont oraz przebudowę ciągów pieszych i rowerowych, rozbiórkę elementów dawnego amfiteatru, wykonanie nowej instalacji oświetlenia alei parkowych, wykonanie monitoringu, montaż ławek, koszy na śmieci i koszy na psie odchody, montaż stojaków na rowery oraz poideł, budowę górki saneczkowej oraz utworzenie wybiegu dla psów z miejscem do zabaw z urządzeniami typu: wzniesienia, tunele i przeszkody, z niskim wygrodzeniem i osłonięciem nasadzeniami krzewów.

W sumie rewitalizacja pochłonęła około 5 mln 720 tys. złotych. Z uwagi na skalę zmian, prace podzielono na etapy – oddzielnie zajęto się pielęgnacją zieleni i nasadzeniami, a w odrębnym zamówieniu zlecono roboty przy pozostałej infrastrukturze. Pierwotnie, zgodnie z zawartymi przez miasto umowami z wykonawcami, wszystkie prace w parku miały się zakończyć najpóźniej 31 sierpnia 2018 roku. Doszło jednak do zmiany tego terminu, a odbiorów dokonano ostatecznie dopiero kilka dni temu.

Zapraszamy mieszkańców do udziału w symbolicznym przecięciu wstęgi w niedzielę, 14 października o godz. 12.00. Spotykamy się przy wejściu do parku od skweru przy ul. Wałowej. Podczas uroczystego otwarcia przeprowadzone zostaną gry i zabawy dla dzieci oraz pokaz tresury psów – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

fot. UM Świdnica

 • Lewak

  W niedzielę ? Ciekawe może przy tym spróchniałym drzewie na psim placu ? Park faktycznie wygląda o niebo lepiej i oświetlenie wreszcie pozwala skorzystać z parku wieczorną porą, ale np. brak śmietników przy wszystkich ławkach, nasadzenia w miejscach nie dających szans nowym drzewom ( niektóre już chyba uschły ) i to obcinanie gałązek ? Rozumiem suche gałęzie i konary zagrażające bezpieczeństwu,ale patyczki i gałązki i to przy pomocy alpinistów ? 2 najbardziej spróchniałe drzewa dalej stoją, jedno trochę przycięte dalej ogrodzone taśmą, a z drugiego zrobili pomnik przyrody.
  Ostatnio ścieli drzewo, które wcześniej cały dzień przycinano z gałęzi i drobnych gałązek.
  Teraz zapewne będą poprawiać psi park, bo pozostawione drzewo trzeba będzie usunąć, chyba że poczekają aż samo się złamie i narobi jeszcze większych szkód w nowy parku.
  I nie jest to wyborcza krytyka, tylko wynik codziennej obserwacji.
  Ciekawa jest też koncepcja nowego chodnika. Piesi muszą maszerować przy ulicy, a ścieżka rowerowa od strony parku. Nawet komuna wiedziała, że przyjemniej się siedzi na ławce po stronie parku, a nowa władza posadziła suwerena prawie na głośnej i ruchliwej ulicy. Brawo za pomysł. Ogólnie dużo lepiej jest niż było ale od dna łatwo się odbić.

  • As wino

   Nie władza, tylko projektant. I nie piszcie że władza to zatwierdziła, bo oni żadnych projektów nie zatwierdzają dlatego takie knoty się wykonuje.

   • Jolanta Pałac

    Zatwierdzają.Tworzą specyfikacje, na podstawie których projektanci projektują. BMS nie podobał się projekt Central Parku, który zaczęły poprzednie władze. Tego, którego realizacja miała pochłonąć ok 6,5 mln złotych. Pogoniono wykonawcę i zrobiono całkiem nowy za prawie 20 mln złotych. Więc proszę nie mówić, ze władza niczego nie zatwierdza.

    • daro

     Ciekawe dlaczego zabiera Pani głos tylko tam gdzie można “dziabnąć” Beatkę ? Jednak zmienię “ciekawe” na “wiadomo”

     • Jolanta Pałac

      Tak dla sportu drogi Daro.I nie tylko tam, gdzie myślisz 🙂

  • Siostra Bernadetka

   He he. Te ławki przy jezdni wybrukowanej to szaleństwo. Ale widok jest na park a nie na drogę 😉
   Piaszczyste ścieżka też niczego sobie. Czekam na ulewny deszcz.

 • Grzegorz Jasiński

  Czerwoni lekką ręką wyrzucili w błoto miliony. Za rok-dwa będzie jak było, pozostaną zdjęcia cesarzowej tnącej wstęgę. Ale ktoś się obłowił.

  • daro

   Nie bądż Grzesiu taki pewny , Polacy to przekorny naród , przypomnij sobie który Prezydent RP był dwie kadencje , no nie był to Wałęsa .