Strona główna Wydarzenia Świdnica Przetną wstęgę w odnowionym parku Sikorskiego

Przetną wstęgę w odnowionym parku Sikorskiego

8

Dobiegły końca prace związane z rewitalizacją parku im. Władysława Sikorskiego, która pochłonęła blisko 6 mln złotych. Na niedzielę zaplanowano symboliczne przecięcie wstęgi.

Zakres prac obejmował m.in.: przeprowadzenie wycinek oraz nasadzenie nowych drzew i krzewów, remont oraz przebudowę ciągów pieszych i rowerowych, rozbiórkę elementów dawnego amfiteatru, wykonanie nowej instalacji oświetlenia alei parkowych, wykonanie monitoringu, montaż ławek, koszy na śmieci i koszy na psie odchody, montaż stojaków na rowery oraz poideł, budowę górki saneczkowej oraz utworzenie wybiegu dla psów z miejscem do zabaw z urządzeniami typu: wzniesienia, tunele i przeszkody, z niskim wygrodzeniem i osłonięciem nasadzeniami krzewów.

W sumie rewitalizacja pochłonęła około 5 mln 720 tys. złotych. Z uwagi na skalę zmian, prace podzielono na etapy – oddzielnie zajęto się pielęgnacją zieleni i nasadzeniami, a w odrębnym zamówieniu zlecono roboty przy pozostałej infrastrukturze. Pierwotnie, zgodnie z zawartymi przez miasto umowami z wykonawcami, wszystkie prace w parku miały się zakończyć najpóźniej 31 sierpnia 2018 roku. Doszło jednak do zmiany tego terminu, a odbiorów dokonano ostatecznie dopiero kilka dni temu.

Zapraszamy mieszkańców do udziału w symbolicznym przecięciu wstęgi w niedzielę, 14 października o godz. 12.00. Spotykamy się przy wejściu do parku od skweru przy ul. Wałowej. Podczas uroczystego otwarcia przeprowadzone zostaną gry i zabawy dla dzieci oraz pokaz tresury psów – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. UM Świdnica