Po raz drugi w tym miesiącu kamera samochodowa zarejestrowała nieodpowiedzialne zachowanie jednego z kierowców, który omal nie uderzył w dwie osoby przechodzące przez przejście dla pieszych na styku alei Niepodległości i placu Wolności w Świdnicy. Kierujący nawet nie próbował hamować.
– Dzisiaj byłem świadkiem groźnie wyglądającej sytuacji na drodze. Na przejściu jeden z kierowców zatrzymał się, aby przepuścić pieszych, natomiast kierowca na sąsiednim pasie nie zwolnił i o włos minął przechodniów – opisuje właściciel kamery. Równie groźna sytuacja została zarejestrowana w tym samym miejscu w połowie października.
Przypominamy, że Komenda Wojewódzka Policji stworzyła specjalną zakładkę “Stop agresji drogowej”. Podobne nagrania można przesyłać na adres [email protected].
/red./


![„Za brak refleksji zapłacą mieszkańcy”, czyli automat paczkowy na Polnej Drodze w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/automat-do-paczek-ul.-Polna-Droga-niszczony-trawnik-i-chodnik-1-238x178.jpg)

![Wymusił pierwszeństwo, auto wpadło do rowu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/2-1-100x75.jpg)

![Cross: Wspólna akcja policji i leśników [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/433-355568-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)