Strona główna Sport Siatkówka Przegrywamy w Sosnowcu. Debiut zalicza nowa zawodniczka!

Przegrywamy w Sosnowcu. Debiut zalicza nowa zawodniczka!

0

Czwartą porażkę w tym sezonie zapisały na swoim koncie siatkarki drugoligowego MKS-u Polonia Świdnica. Zespół Magdaleny Sadowskiej uległ na wyjeździe faworyzowanemu wiceliderowi tabeli – Płomieniowi Sosnowiec 0:3. 

Sosnowiczanki były faworytkami tego meczu i ze swojej roli wywiązały się bardzo dobrze. Biało-zielone nawiązały walkę, ale uległy gospodyniom w trzech setach (19:25, 13:25, 21:25). Spotkanie w Sosnowcu było też debiutem nowej zawodniczki MKS-u Polonia Świdnica na parkietach II ligi. Po raz pierwszy w naszych barwach zobaczyliśmy Armelle Floriane, środkową z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Zawodniczkę od domu rodzinnego dzieli odległość około 9000 km. Już w piątek uczestniczyła w treningu i pomimo zmęczenia bardzo chciała uczestniczyć w trudnym meczu z MKS-em MOS Płomień Sosnowiec. Jest zawodniczką występującą na pozycji środkowej. Armelle przechodzi aktualnie aklimatyzację i przyzwyczaja się do zupełnie odmiennych warunków pogodowych, jakie panują w jej rodzinnym kraju. Około trzy miesiące trwała procedura nabycia stosownej dokumentacji. Pomoc i poparcie PZPS-u Warszawa, Światowej Federacji FIVB i Federacji Beninu, przyczyniły się do uzyskania przez zawodniczkę niezbędnej wizy i certyfikatu na podstawie którego mogła przystąpić do rozgrywek II ligi. Językiem komunikacyjnym jest dla niej język francuski i język angielski. Nasze zawodniczki z radością przyjęły nową siatkarkę, wierząc że przyczyni się do podniesienia poziomu świdnickiej siatkówki – komentuje Grażyna Działowska, prezes MKS-u Polonia Świdnica.