Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

19

Lekceważą zakazy i utrudniają życie nie tylko pieszym, ale także innym kierowcom. W rejestrowanych przez czytelników sytuacjach nie zawsze chodzi o łamanie przepisów, ale także o zwykłą kulturę parkowania. 

W wielu przypadkach kierowcy stawiają swoje samochody byle jak, zajmując dwa miejsca postojowe i zmuszając kolejnych parkujących do podobnych zachowań. Wielokrotnie w parking zamieniają chodniki, na które – teoretycznie – nie ma wjazdu. Przykłady na kolejnych zdjęciach, nadesłanych do cyklu “Mistrzowie parkowania”.

Plac Grunwaldzki:

Ul. Grodzka: Ul. M.Kunic:Ul.Of.Oświęcimskich: Ul. Wałbrzyska: Ul. Wróblewskiego:Na zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem kontakt@swidnica24.pl. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie. Jeśli czytelnicy uważają, że podczas parkowania uwiecznionego na zdjęciu zostały złamane przepisy i oczekują ukarania kierowców, mogą zdjęcia i informację o niezgodnym z przepisami parkowaniu zgłosić policji.

/opr. asz/

 • Michał Ząbek

  Na foto z czarnym Fordem Galaxy nie dziwię się że tak musiał zaparkować, parkując wzdłuż linii kierowca nie wysiadł by z auta. Stanowiska parkingowe są zdecydowanie za wąskie – często pojawiają się ślady na karoserii po uderzeniu drzwiami.

  • Perun

   Rozwiązaniem są gumki na rant drzwi, a nie parkowanie na dwóch miejscach.

   • sowa

    Tak poważnie o tych gumkach piszesz? Czym ty jeździsz? Cinquecento? W takim aucie te gumki dodawały sznytu tej wyszukanej konstrukcji…
    W moim przypadku idealnym rozwiązaniem okazało się robienie zdjęcia autkom zaparkowanym obok mnie na sklepowym parkingu. Wcześniej się wściekałem że mam znowu obite drzwi przez jakiegoś barana, a teraz po prostu dzwonię na policję, przekazuję zdjęcie i w zasadzie tyle. Problem sam się rozwiązuje.
    Ale będę szczery, gumki na drzwi zrobiły mi dzisiaj dzień. Opony pozakładaj jak na statkach, gwarantowane, że niczego nie uszkodzisz. I będę z Tobą szczery, po kilkukrotnym obiciu mi samochodu na parkingu, jak tylko mogę staję na dwóch miejscach. Dokąd ludzie nie nauczą szanować się czyjejś własności w d…. mam co sobie o mnie myślą!

    • Michał Ząbek

     Przede wszystkim takie gumki na drzwiach musiał by mieć dosłownie każdy samochód w Polsce. Co z tego że ja założę w swoim a ktoś będzie wysiadał i bez jakiejkolwiek ostrożności przyje….e drzwiami. Nie ma na to sposobu po za poszerzeniem stref parkingowych. Każdemu do głowy nie wejdzie się i nie wpoi do rozumu że jak się wysiada to trzeba zwrócić uwagę i przede wszystkim ocenić w ogóle przez dokonaniem manewru parkowania czy jest wystarczająco dużo miejsca. Inne sytuacje na powyższych zdjęciach oczywiście zasługują na miano wlepienia mandatu. We Wrocławiu parkowaniu na 2 stanowiskach to norma. Po Polsce jeżdżi dużo wraków i nikt sobie głowy nie zawraca przy wysiadaniu. Ale to świadczy tylko i wyłącznie o braku kultury.

    • Perun

     Jeżdżę Kia Carens i gumki na rant zakładam odkąd urodziła się córka, właśnie z szacunku dla cudzej własności. Cieszę się, że poprawiłem Ci humor, ale z myku z oponami nie skorzystam :).

    • Siostra Bernadetka

     Uuuu, widzę że kolega z tych co folię na siedzenia kładą.
     A rób se zdjęcia, rób.
     A jak zmienia się auto parkujące obok to w gaciach wyskakujesz focić?

     • sowa

      Uuu, widzę ze kokos masz dobrze poryty. Robię i będę robił i to raczej nie Twój interes. Nie rozumiem tylko skąd przytyk do gaci? Często do sklepu chodzisz w samych gaciach czy jak? Zdejmujesz je na zakupach? Dziwne masz zwyczaje ale ręczę, ze nie wiele osób robi podobnie do Ciebie. W psychologii to się zwie chyba prejekcja – takie przypisywanie swoich zachowań innym 🙂 pozdrawiam Koleżanko

     • Siostra Bernadetka

      Rozumiem że śpisz w garniturku a do sexu jeszcze lakierki wdziewasz.
      No taką mam projekcję właśnie.

     • sowa

      Jeżeli wyglądasz podobnie do tego jakie bzdury wypisujesz to do Ciebie musiałbym pół monopolowego przyjąć…

     • Siostra Bernadetka

      Czy ja cię zapraszam a może nie daj Boże zachęcam?

     • sowa

      Umiesz prowadzić konstruktywną dyskusję czy będziesz wypisywać te bzdury po to żeby tylko pisać? Błazen Bernadetka byłby znacznie bardziej stosownym nickiem dla Ciebie 😉

     • Polak

      Popieram pisze tylko żeby pisać chyba ma za dużo czasu i się nudzi .

  • Domino

   A ja się dziwię, bo parkuje się tam, gdzie się zmieszczę, a nie, gdzie mi się podoba i jako wymówkę mam, jak zwykle,że miejsca za małe, że będę miał do sklepu za daleko.

 • Obi von Kenobi ;-)

  Może czegoś nie wiem albo przepisy się zmieniły,ale o co chodzi z tym czarnym autkiem na Wałbrzyskiej ?

  • ja

   Stoi za znakiem zakazu parkowania

   • Siostra Bernadetka

    Za moich czasów parkowanie na chodniku dozwolone było jedynie przy krawędzi drogi. Coś się zmieniło?

   • Slawomir Slawek

    Nie ma znaku zakaz parkowania , to zakaz zatrzymywania hihi i dodatkowo drugie wykroczenie jazda wzdłuż po chodniku ale tam nagminnie ktoś stoi w w tym często auta Word czy ktoś reaguje ,,,nie ,,,
    Przecież to normalka od dawna stanie na zakazach 🙂

 • Slawomir Slawek

  Jest to nagminne pod marketami mowa o liniach wyznaczających miejsca , sam ostatnio byłem zmuszony tak stanąc wjeżdżam a inni tak stoją że żeby wjechać stałem w podobny sposób i teraz co tamci
  odjadą a ktoś zrobi zdjęcie ? Żenada , ludzie opamiętajcie się bo jakim idiota trzeba być żeby to fotografować total max kretynem

  • Aszka SSz

   Racja