Strona główna Sport Siatkówka Olimpia wygrała w trzech setach

Olimpia wygrała w trzech setach

0

Tym razem bez zdobyczy punktowej swój mecz na parkietach II ligi zakończyły siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Biało-zielone uległy na wyjeździe 0:3 drużynie Olimpii Jawor.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Na niewielkim prowadzeniu znajdowały się rywalki, ale podopieczne Magdaleny Sadowskiej trzymały wynik. Przełomowy okazał się moment przy stanie 9:8 dla Olimpii. Gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu i dowiozły wygraną do końca tej premierowej partii. Świdniczanki walczyły ambitnie, w pewnym momencie zbliżyły się na dystans dwóch „oczek (21:19), ale nie były w stanie odwrócić losów tego seta, przegrywając 21:25.

Druga odsłona zaczęła się dla nas nieźle. Polonistki rozpoczęły od prowadzenia 3:1, ale po chwili był już remis 5:5. Miejscowe ponownie odskoczyły w okolicy połowy seta. Kilkupunktowy zapas okazał się decydujący. Finalnie skończyło się rezultatem 25:18 i objęciem prowadzenia 2:0 w setach. Ostatnia jak się okazało część gry od początku nie układała się po myśli naszych siatkarek. Przyjezdne już na starcie zanotowały spory przestój, przegrywając 2:7. Ekipa z Jawora nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa, zwiększyła nawet prowadzenie, wygrywając 25:15, a cały pojedynek 3:0!

Olimpia Jawor – MKS Polonia Świdnica 3:0 (25:21, 25:18, 15:15)

Polonia: Śmidowicz, Woźniak, Maziakowska, Kołodziejczak, Mielczarek, Gierwatowska, Bojko (libero) oraz Kania, Zwolińska, Jewiarz, Gałązka (libero).

Poprzedni artykułDebata prezydencka już 9 października! Zadaj pytanie kandydatom