Strona główna 0_Slider Debata prezydencka już 9 października! Zadaj pytanie kandydatom

Debata prezydencka już 9 października! Zadaj pytanie kandydatom

22

Dziewiątego października 2018 roku o swoich planach i wizjach rządzenia Świdnicą w latach 2018-2023 będą mówić kandydaci na urząd prezydenta. Debatę organizują redakcje portalu internetowego Swidnica24.pl i tygodnika “Wiadomości Świdnickie” z gościnnym udziałem dziennikarki “Gazety Wyborczej”. Pytania może zadać każdy świdniczanin!

Na zdjęciach kandydaci na urząd prezydenta Świdnicy: Robert Garstecki, Beata Moskal-Słaniewska, Janusz Solecki, Marcin Paluszek i Jacek Drobny.

Kandydaci na prezydenta, którzy zdecydowali się na udział w debacie, odpowiadać będą na pytania Agnieszki Szymkiewicz, redaktor naczelnej Swidnica24.pl, Agnieszki Dobkiewicz, dziennikarki “Gazety Wyborczej” oraz Rafała Pawłowskiego, redaktora naczelnego “Wiadomości Świdnickich” z zagadnień: infrastruktura i gospodarka, finanse i inwestycje miejskie, rola mieszkańców w podejmowaniu decyzji ws. miasta oraz oświata, kultura, promocja miasta i turystyka. W osobnym bloku zostaną wylosowane pytania, które nadeślą czytelnicy Swidnica24.pl oraz “Wiadomości Świdnickich”. Każdy z kandydatów będzie miał także czas na własną wypowiedź.

Debata odbędzie się w Hotelu Fado 9 października 2018 roku o godzinie 17.00 bez udziału publiczności. Będzie relacjonowana na żywo na portalu Swidnica24.pl, ws-24.pl, fanpage’ach i kanale yt. W “Wiadomościach Świdnickich” 15 października zostanie zamieszczony zapis debaty.

ZADAJ PYTANIE KANDYDATOWI!

Każdy z kandydatów, uczestniczących w debacie, otrzyma jedno pytanie od mieszkańca miasta. Pytania będę losowane tuż przed odczytaniem.

Pytania można nadsyłać na adres kontakt@swidnica24.pl do 8 października 2018 roku. W temacie proszę wpisać PYTANIE DEBATA

 • Mareczek

  Na pytania do Pani Słaniewskiej będzie odpowiadać BMS, Pani z plakatu czy Warecki?

  • henryk

   Ostatnio na Zarzeczu odpowiadał,przynajmniej próbował odpowiadać Gleba.

   • Dominika

    Heniu czy ty wszędzie i zawszemusisz komentować na jeden sposób . Nudny jestes jak flaki z olejem:) idź na spacer, słońce wyszło. Albo zajmij sie czymś konstruktywnym. Działasz w jakiejś organizacji? Załóż stowarzyszenie jakieś. Chcesz do końca życia karmić sie jadem i frustracjami? Nie szkoda Ci życia? Prowadzisz jakieś wojenki personalne, które naprawdę wszystkim już obrzydły. Dozrzygania jedno i to samo w kółko 🙁 smutne żałosne małe….
    BMS wygra i to z duża przewaga , popatrz na kontrkandydatów … niestety….. żaden do piet jej niedorasta intelektualnie czy wizerunkowo. Miasto sie bardzo zmieniło na plus i o tym mówi 90 procent mieszkańców. Taka prawda i weź to na klate

    • michbaner

     A skąd taka pewność że 90 % mieszkańców ocenia BMS pozytywnie ? Dominika pewnie przeprowadziła sondaż na 100 % mieszkańców Świdnicy. Ten sondaż robiła pewnie na zlecenie BMS, co ? A dlaczego tylko 90 % a nie 99,9 % przecież to sondaż dla komunistki. 99,9 przypomni o starych dobrych czasach kiedy wszyscy rodacy ufali przewodniej sile narodu, PZPR, a dzisiaj jej poczwarki SLD. Dominiko jeszcze zdążysz zmienić na 99,9 %.

    • Jaska

     Oby nie Kocham Swidnice i nie życzę mieszkańcom.kolejnej kadencji tej pani utoniemy w długach

    • BA

     Jest akurat odwrotnie. To BMS merytorycznie nie dorasta do pięt Drobnemu, ani nawet Soleckiemu. Co do pozostałych można się zgodzić. Otóż Drobny całe zawodowe życie spędził na pracy w finansach i zna się na tym bardzo dobrze. Zarządzał jednym z największych banków na południu, pracował też w KGHM. Na pewnym etapie zarządzał 2500 pracownikami (UM to pikuś, bo tu jest “tylko” 250 urzędników). Byłoby super, gdyby wygrał, bo coś by zrobił z tym ogromnym długiem jakiego dorobiła się Świdnica pod rządami BMS. Gdy pani rządzić będzie kolejne 5 lat, to nie wiem jak będzie mogło rozwijać się tonące w długach miasto.

     • JAcenty

      No faktycznie, zapomniałaś do ‘dorobku’ tego pana dodać rozłożenie i likwidację ‘Renifera’.

     • Yark

      był Prezesem MPK też z marnym skutkiem

    • wo

     Nie mam pojęcia skąd masz takie informacje, ale mam nadzieję, że się mylisz (czyżby wybory już były ustawione?).

    • Maciej Miłosz

     Z ciekawości – spoglądał ktoś na profil FB Dominiki? Tuba propagandowa BMS, jedyna aktywność to promowanie BMS. Ktoś tu przegiął z marketingiem szeptanym? I te dane według Insytutu Danych z Dupy typu “90% mieszkańców”.

  • Teresa Libędzka

   Pytanie czy przyjdzie…

   • Jolanta Pałac

    Nie lubi Świdnica24 to po co ma się męczyć? Zrobi swoją debatę i zwycięży.

    • Teresa Libędzka

     Nie “kracz” Jolu 🙂

     • Jolanta Pałac

      To taka “chytra” strategia 🙂

  • Wynalazca Diodak

   Towarzysz Adam będzie za plecami Cesarzowej BMS i szeptał do niej “przytul Garsteckiego, przymilaj się do Soleckiego, uśmiechaj się do Drobnego….” ?, ale będziemy mieli grę aktorską na poziomie policealnej szkoły?

  • Anty-Cebula

   Pani z plakatu pewnie na niewygodne pytania odpowie wulgarnie ;>

  • Jaska

   Nie będzie odpowiadać bo ma spotkanie z wyborcami w sp4

 • oloderay

  Nawet jeśli przyjdą wszyscy, żadna z tych osób mi nie pasuje nawet dołączając osoby które nie kandydują (z różnych powodów) Uważam, że spora część z tych osób widzi w tym tylko i wyłącznie swój interes. Ciekawostka jest taka, że ja mogę podjąć taki temat a taki kandydat niestety już nie – są to z pewnością filantropi, zawodowcy i społecznicy ludzie doświadczeni ale i tak jest coś co przyciąga to magiczne stanowisko. A może zrobić taki układ i ustanowić taką Mądrą Radę – po jednej osobie z każdej opcji, bez prezydentów, zastępców, radnych itp. Warunek: muszą nie przepadać za sobą nawzajem i powinna być to liczba nieparzysta, a każdy mieć równe prawa, coś nieco podobnego do rządu w Kanadzie.

  • Teresa Libędzka

   Utopia prawna i socjologiczna 🙂 Może za 400 lat? Wyobraź sobie dzisiaj, naszą prezydentkę, która dzieli się władzą na równych prawach z innymi. Ale spoko też lubię marzyć 🙂

 • CoJaPacze

  Pytanie do BMS
  Jak żyje Pani z świadomością że zadłuża Pani miasto z każdym dniem?
  Jakie to uczucie, kiedy każda inwestycja się opóźnia i jest droższa niż zakładano, oraz ma wiele baboli 🙂 co wtedy Pani myśli?
  Czy uważa się Pani za dobrego ogrodnika ? Pytam bo ronda czekają 🙂
  Jak to jest jak kolega.nie buduje galerii handlowej, daje mu się prolongate terminu kar a on dalej nie buduje, a zaułek Świętokrzyski dalej straszy
  Jak to jest mieć świadomość że kiedyś ktoś gdzieś komuś donosił na innych?

 • CoJaPacze

  Pytanie do BMS
  Jak żyje Pani z świadomością że zadłuża Pani miasto z każdym dniem?
  Jakie to uczucie, kiedy każda inwestycja się opóźnia i jest droższa niż zakładano, oraz ma wiele baboli 🙂 co wtedy Pani myśli?
  Czy uważa się Pani za dobrego ogrodnika ? Pytam bo ronda czekają 🙂
  Jak to jest jak kolega.nie buduje galerii handlowej, daje mu się prolongate terminu kar a on dalej nie buduje, a zaułek Świętokrzyski dalej straszy
  Jak to jest mieć świadomość że kiedyś ktoś gdzieś komuś donosił na innych?????

 • Rafał

  Pytanie do wszystkich kandydatów.
  Czy planują Państwo zmienić stawkę podatku od nieruchomości na 0%?