Strona główna Sport Piłka nożna Kolejka zdominowana przez derby

Kolejka zdominowana przez derby

0

Niezwykle interesujący przebieg miała 11. kolejka wałbrzyskiej klasy okręgowej seniorów. W ostatni weekend doszło do dwóch ciekawych konfrontacji z udziałem naszych piłkarzy. W derbach gminy Jaworzyna Śląska padł remis 2:2, w derbach powiatu świdnickiego LKS Bystrzyca Górna uległ drużynie Venus Nowice.

Po raz ostatni piłkarze Gromu Witków i Karoliny Jaworzyna Śląska rywalizowali ze sobą w sezonie 2015/2016. Później przez dwa kolejne sezony jaworzynianie walczyli o punkty w IV lidze, ale po ich spadku do niższej klasy rozgrywkowej, znów nadarzyła się okazja do derbów. Karolina dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, lecz w obu przypadkach Grom zdołał na ten atak skutecznie odpowiedzieć. Wynik meczu już w 5. minucie otworzył Bartosz Tymcik. Chwilę później po trafieniu Przemysława Kloca było 1:1 i takim też rezultatem zakończyła się pierwsza część gry. W 59. minucie prowadzenie gościom dał Grzegorz Ignatowicz. Miejscowi rzucili się do odrabiania strat i ich starania przyniosły efekt w samej końcówce meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry punkt witkowianom zapewnił Łukasz Cegielski. Jak na derby przystało arbiter pokazał sporo żółtych kartek – pięć dla Karoliny i dwie dla Gromu. Po jedenastu seriach spotkań, Grom jest dziewiąty, a Karolina dwunasta.

Grom Witków – Karolina Jaworzyna Śląska 2:2 (1:1)

Grom: Ludwig, Solarz, M. Cegielski, Kulczycki, Zyl, Żołnierek (65′ Kusio), Turzański, Madziała (57′ Ł. Cegielski), Sz. Kloc, P. Kloc, Smutek.

Karolina: Leletko, Hołyszewski (67′ Sadowski), Drozdek (74′ Wudel), B. Tymcik, Łucyk, Adamowicz, Krzeczowski, Lipiecki, D. Tymcik (57′ Subczyński), Putaj, Ignatowicz (90′ Sienkiewicz).

Nieco niespodziewany wynik padł w Bystrzycy Górnej. Dobrze czujący się na własnym boisku podopieczni Jerzego Żądło ulegli beniaminkowi ligi z Nowic. W 24. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Marcin Zdanowicz. Miejscowi kibice liczyli na wyrównanie, zobaczyli co prawda kolejnego gola, ale znów dla ekipy Venus Nowice (Adrian Krzykalski). Ostatecznie beniaminek pokonał gospodarzy 2:0 i chyba na dobre oddalił się od zagrożonej strefy, awansując na ósmą pozycję. LKS Bystrzyca Górna jest obecnie piąty.

LKS Bystrzyca Górna – Venus Nowice 0:2 (0:1)

LKS: Bielak, Mazanka, Klemiński (46′ Januszkiewicz), Torete (77′ Łysoń), Oliveira, Żygadło, Grandys, M. Somala (67′ Bezegłów), Klag, A. Somala, Ł. Somala.

Venus: Grygoriew, Lato, Włodarczyk (90′ Polański), Tutka, Zdanowicz, Wnuk (85′ Maciałek), Wirchniański, Surnik, Krzykalski (89′ Dawid), Ivanenko, Cwenar.