Strona główna Sport Piłka nożna Lider rozbity, straty maleją

Lider rozbity, straty maleją

0

Nadspodziewanie gładko piłkarzom AKS-u Strzegom przyszło zwycięstwo z liderem grupy zachodniej IV ligi – Chrobrym II Głogów. Rezerwy pierwszoligowca po raz pierwszy w tym sezonie straciły punkty, przegrywając w mieście granitu 0:5! Dziesiąty raz z porażką z boiska schodzili natomiast Zjednoczeni Żarów.

Gospodarze zaatakowali już od pierwszej minuty i po kwadransie było 3:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Nigeryjczyk Roland Emeka, a raz Kamil Sadowski. Jeszcze przed prezerwą rezultat podwyższył Marcin Morawski, a w 54. minucie ten sam piłkarz ustanowił końcowy wynik na 5:0. Strzegomianie z dorobkiem 27 punktów znajdują się na drugiej pozycji w tabeli. Strata do pierwszego Chrobrego II Głogów wynosi jednak już tylko 3 „oczka”.

AKS Strzegom – Chrobry II Głogów 5:0 (4:0)

AKS: Słowik, Zieliński, Chrapek, Krupnik, Durajczyk, Serweciński, Morawski, Shevchenko (73′ Deiverson), Emeka (85′ Silva), Migalski (90′ Szerszeń), Sadowski.

Coraz gorzej wygląda sytuacja beniaminka grupy wschodniej IV ligi – Zjednoczonych Żarów. Strata podopiecznych Adama Łagiewki do bezpiecznej strefy stale rośnie. Obecnie żarowianie z zaledwie punktem (1 remis i 10 porażek) zamykają tabelę rozgrywek. Tym razem górą był Piast Żerniki Wrocław, ale wygrana nie przyszła mu łatwo. Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska wygrała na swoim terenie 2:0, oba gole strzelając w drugiej części gry (Piotr Tylka, Grzegorz Nowicki). W końcówce Zjednoczeni kończyli jeszcze w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marcina Gawryszewskiego. To nie jest dobra wiadomość dla mającego problemy kadrowe beniaminka ligi.

Piast Żerniki Wrocław – Zjednoczeni Żarów 2:0 (0:0)

Zjednoczeni: Janikowski, Chłopek, Szuba, Gawryszewski, Baziak, Łagiewka, Wojnowski, Khvostenko, Klimaszewski, Uszczyk, Szewczyk.