Strona główna 0_Slider Jakie pomysły na Świdnicę? Debata prezydencka dzisiaj o godzinie 17.00

Jakie pomysły na Świdnicę? Debata prezydencka dzisiaj o godzinie 17.00

8

Już wkrótce świdniczanie zadecydują, kto będzie w ich imieniu zarządzał miastem przez kolejne 5 lat. Jakie plany mają kandydaci na prezydenta, by mieszkańcom żyło się dobrze i bezpiecznie? Czy są to pomysły realne? Każdy będzie mógł się dzisiaj przekonać! O 17.00 startuje na żywo debata prezydencka, do której zapraszają portal Swidnica24.pl, tygodnik „Wiadomości Świdnickie”, z gościnnym udziałem dziennikarki „Gazety Wyborczej”.

W gościnnych wnętrzach Hotelu Fado w Świdnicy kandydatom na prezydenta Świdnicy pytania zadadzą Agnieszka Dobkiewicz, dziennikarka „Gazety Wyborczej”, Agnieszka Szymkiewicz, redaktor naczelna portalu „Swidnica24.pl” oraz Rafał Pawłowski, redaktor naczelny tygodnika „Wiadomości świdnickie”, który również będzie moderatorem debaty.

Kandydaci będą odpowiadać na pytania z czterech bloków: infrastruktura i gospodarka, finanse i inwestycje miejskie, rola mieszkańców w podejmowaniu decyzji ws. miasta oraz oświata, kultura, promocja miasta i turystyka. W osobnym bloku zostaną wylosowane pytania, które nadesłali czytelnicy Swidnica24.pl oraz “Wiadomości Świdnickich”. Każdy z kandydatów będzie miał także czas na własną wypowiedź oraz pytanie do kontrkandydatów. Po debacie wszyscy kandydaci otrzymają komplet pytań, nadesłanych przez czytelników.

Debata odbędzie się w Hotelu Fado już dzisiaj 9 października 2018 roku o godzinie 17.00 bez udziału publiczności. Będzie relacjonowana na żywo na portalu Swidnica24.pl, ws-24.pl, fanpage’ach i kanale yt. W “Wiadomościach Świdnickich” 15 października zostanie zamieszczony zapis debaty.

Zapraszamy do oglądania i komentowania!

Poprzedni artykułStrażacy zyskają nową remizę. Kolejna przeszła remont
Następny artykułPaweł Kotuliński kandydatem do Rady Powiatu Świdnickiego