Strona główna 0_Slider Jakie pomysły na Świdnicę? Debata prezydencka dzisiaj o godzinie 17.00

Jakie pomysły na Świdnicę? Debata prezydencka dzisiaj o godzinie 17.00

8

Już wkrótce świdniczanie zadecydują, kto będzie w ich imieniu zarządzał miastem przez kolejne 5 lat. Jakie plany mają kandydaci na prezydenta, by mieszkańcom żyło się dobrze i bezpiecznie? Czy są to pomysły realne? Każdy będzie mógł się dzisiaj przekonać! O 17.00 startuje na żywo debata prezydencka, do której zapraszają portal Swidnica24.pl, tygodnik “Wiadomości Świdnickie”, z gościnnym udziałem dziennikarki “Gazety Wyborczej”.

W gościnnych wnętrzach Hotelu Fado w Świdnicy kandydatom na prezydenta Świdnicy pytania zadadzą Agnieszka Dobkiewicz, dziennikarka “Gazety Wyborczej”, Agnieszka Szymkiewicz, redaktor naczelna portalu “Swidnica24.pl” oraz Rafał Pawłowski, redaktor naczelny tygodnika “Wiadomości świdnickie”, który również będzie moderatorem debaty.

Kandydaci będą odpowiadać na pytania z czterech bloków: infrastruktura i gospodarka, finanse i inwestycje miejskie, rola mieszkańców w podejmowaniu decyzji ws. miasta oraz oświata, kultura, promocja miasta i turystyka. W osobnym bloku zostaną wylosowane pytania, które nadesłali czytelnicy Swidnica24.pl oraz “Wiadomości Świdnickich”. Każdy z kandydatów będzie miał także czas na własną wypowiedź oraz pytanie do kontrkandydatów. Po debacie wszyscy kandydaci otrzymają komplet pytań, nadesłanych przez czytelników.

Debata odbędzie się w Hotelu Fado już dzisiaj 9 października 2018 roku o godzinie 17.00 bez udziału publiczności. Będzie relacjonowana na żywo na portalu Swidnica24.pl, ws-24.pl, fanpage’ach i kanale yt. W “Wiadomościach Świdnickich” 15 października zostanie zamieszczony zapis debaty.

Zapraszamy do oglądania i komentowania!

 • Gargamel

  Proszę o wyjaśnienie, czy pani BMS będzie brała udział w tej debacie, czy też spotka się w tym samym czasie ze swoimi wyborcami w szkole podstawowej nr 4 (bo ulotkę z taką informacją kilka dni temu dostałem !!!) ?

  • Mareczek

   BMS nie przyjdzie na debate bo ja tam rozjadą. Nasza cesarzowa nie lubi krytyki i trudnych pytań. Woli w gronie Szymka Gleby i całej reszty mamić swoimi sukcesami.

   • Jolanta Pałac

    Tak myślałam. A termin spotkania na Osiedlu specjalnie ustalono na zgodny z debatą, aby wyborcom sprawić kłopot z rozeznaniem sytuacji.

  • Jaska

   Spotka się w szkole z wyborcami ma w nosie debate😀to jest lekceważenie ludzi i swoich konkurentów Takie spotkanie z wyborcami można było przełożyć

 • CoJaPacze

  Zawsze BMS ma tyle do powiedzenia, a teraz nie przyjdzie …. Ale spokojnie Solecki jest przecież z SLD, wiedz będzie miała swoich ludzi na debacie 🙂 hahaha
  Ojjjj będzie ciekawie 🙂

  • Jaska

   Solecki z tego co wiem był kiedyś w sld

 • Karo

  Ja mysle, ze wszyscy kandydaci beda brali udzial w tej debacie, szczegolnie obecna prezydent. Nieobecnosc moglaby swiadczyc albo o ignorancji wyborcow i oczywistosci wygranej, lub niestety o tchorzostwie przed kontrkandydatami. Czas pokaze.

 • Mareczek

  Najlepszym pomysłem na Świdnice jest brak cesarzowej i jej rozwydrzonej świty w urzędzie miasta po wyborach 😉