Strona główna Wydarzenia Marcinowice Strażacy zyskają nową remizę. Kolejna przeszła remont

Strażacy zyskają nową remizę. Kolejna przeszła remont

0

Pod koniec sierpnia ruszyła budowa nowej remizy strażackiej w Tworzyjanowie. Prace są tam coraz bardziej zaawansowane. Zmiany nastąpiły także w Strzelcach.

Do tej pory w Tworzyjanowie wykonane zostały roboty ziemne, fundamentowe izolacyjne i murowe. Kolejne prace to pokrycie dachu, stolarka zewnętrzna i drzwiowa. Na realizację I etapu budowy remizy zaplanowano kwotę w wysokości blisko 87 tys. złotych. Na ubiegłej sesji Rada Gminy Marcinowice przeznaczyła na ten cel kolejne 30 tys. złotych. Środki te w budżecie gminy przesunięte zostały z pieniędzy zaplanowanych na rozbiórkę świetlicy w Tworzyjanowie. W ramach 30 tys. zł mają zostać wykonane sufity podwieszane i posadzka.

W tym roku remiza zamknie się stanem surowym budynku tak, aby bezpiecznie mógł być garażowany samochód bojowy. Kolejny etap zaplanowany został na 2019 rok – mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

W trakcie remontu jest z kolei remiza strażacka OSP w Strzelcach, w której wymienione zostały bramy garażowe. Koszt wymiany to 15 tys. złotych, a środki na ten cel pochodzą z budżetu gminy na zadania związane z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi.

/UG Marcinowice, opr. mn/