Strona główna Temat dnia Paweł Kotuliński kandydatem do Rady Powiatu Świdnickiego

Paweł Kotuliński kandydatem do Rady Powiatu Świdnickiego

0

Paweł Kotuliński, 29-letni mieszkaniec Świdnicy kandyduje do Rady Powiatu. Kandydat na radnego od ponad 5 lat związany jest z największymi firmami technologiczno-informatycznymi na świecie. Czy w powiecie świdnickim szykują się zmiany?

Paweł Kotuliński sprawuje stanowisko dyrektora sprzedaży usług należących do właściciela znanej wyszukiwarki internetowej. Jest również szkoleniowcem oraz wykładowcą na jednej z wrocławskich uczelni wyższych. Kandydat na radnego zapewnia, że zdobyte przez niego doświadczenie chciałby wykorzystać przy pracy z młodzieżą, rodzicami oraz seniorami.

Starostwo Powiatowe odpowiada między innymi za oświatę oraz za służbę zdrowia i to właśnie na tych obszarach chciałbym skupić swoje działania – podkreśla Paweł Kotuliński.

Innowacje, które można wprowadzić do szkół, przychodni zdrowia, czy Szpitala Latawiec, mogłyby być milowym krokiem w każdym z tych sektorów. Jeżeli chodzi o edukację, to chciałbym zapewnić uczniom z naszego powiatu, możliwość skorzystania z darmowych programów wsparcia, które skierowane są do szkół. Duże firmy informatyczne, z którymi współpracuję, w swoich działaniach przewidują ogromne wsparcie dla placówek edukacyjnych – co najważniejsze, znam ścieżkę pozyskiwania takich grantów, dlatego chciałbym zająć się tym tematem – mówi kandydat do Rady Powiatu Świdnickiego.

Idąc dalej, w sektorze służby zdrowia, dużo słyszy się o e-Doktorach i może dla wielu z nas taka metoda leczenia jest jeszcze nieakceptowalna, to jednak w najbliższym czasie sytuacja ta może ulec zmianie. Poruszając ten temat, warto pamiętać o osobach, które są przewlekle chore i nie wychodzą ze swoich domów, a często też z łóżek – w tym przypadku, kiedy doktor nie będzie mógł odwiedzić takiej osoby w jej domu (może na to wpływać wiele czynników), to taka e-Pomoc może być bardzo ważna w procesie oceny stanu zdrowia pacjenta. Doktor po wywiadzie i “obejrzeniu” chorego, będzie mógł stwierdzić, czy pacjent potrzebuje natychmiastowej pomocy, czy też jego stan zdrowia nie zagraża życiu – stwierdza Paweł Kotuliński.

To tylko niektóre z innowacji, jakie można byłoby wprowadzić na terenie naszego powiatu. Możliwości jest wiele i mam nadzieję, że dzięki Państwa głosom, uda mi się je zrealizować – dodaje.

Paweł Kotuliński nie należy do żadnej partii politycznej. Do wyborów startuje z ramienia KWW Innowacyjny Samorząd, którego logiem jest żarówka wypełniona kołami zębatymi (co ciekawe będzie ona nadrukowana na karcie do głosowania, obok nazwy komitetu).

/Artykuł sponsorowany/
/Materiał sfinansowany ze środków KWW Innowacyjny Samorząd/