Strona główna 0_Slider Interwencja poskutkowała. Mieszkańcy odetchnęli i dziękują

Interwencja poskutkowała. Mieszkańcy odetchnęli i dziękują

0

Miesiącami dokuczał im fetor, po klatce schodowej chodziły karaluchy i mrówki, a oni bali się o swoje zdrowie. Dzięki determinacji policjantki dzisiaj mieszkańcy budynku w Witoszowie oddychają z ulgą. Zwały śmieci z mieszkania jednej z lokatorek zostały wywiezione na wysypisko.

Zdjęcie z archiwum mieszkańców budynku.

– Zwracamy się do państwa o interwencję i pomoc w sprawie sąsiadki, zbieraczki śmieci i różnego rodzaju odpadów, które składuje we własnym mieszkaniu. Fetor, robactwo przedostaje się wokół budynku i klatkę schodową. Zostały powiadomione instytucje takie jak urząd gminy, sanepid, administrator budynku oraz dzielnicowy. W tej sprawie nie zostały podjęte żadne kroki. My lokatorzy jesteśmy bezradni i narażeni na epidemie, prosimy was o pomoc – napisali pod koniec sierpnia do redakcji Swidnica24.pl zdesperowani mieszkańcy jednego z budynków w Witoszowie Dolnym. Wszystkie instytucje rozkładały ręce, bowiem mieszkanie jest prywatne, a właścicielka nie zalegała z opłatami. Zarządca rozważał wystąpienie na drogę sądową.

O sprawie pisaliśmy TU.

Ostatecznie najskuteczniejsze okazały się działania policjantki. Do redakcji dotarł kolejny list od mieszkańców:

„Serdeczne podziękowania dla całej redakcji wiadomości Świdnica24.pl oraz pani dzielnicowej Marty Balewicz w sprawie uciążliwej sąsiadki z Witoszowa Dolnego (…), która składowała w swoim mieszkaniu różnego rodzaju odpady. Po waszej publikacji i nadaniu rozgłosu tej sprawie oraz interwencji pani Marty sprawa śmieci i smrodu została pozytywnie załatwiona, mieszkanie zostało sprzątnięte. My mieszkańcy budynku (…) w Witoszowie Dolnym jeszcze raz dziękujemy redakcji i pani Marcie Balewicz, która tak mocno zaangażowała się, aby sprawę doprowadzić skutecznie do końca.”

/red./

 

Poprzedni artykułTrwają zapisy do jubileuszowej 50. edycji rozgrywek!
Następny artykułUwaga na dzikie zwierzęta na drogach!