Strona główna 112 Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach!

Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach!

0

Świdniccy policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność w okolicach lasów, łąk i pól uprawnych, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować. Na terenie powiatu świdnickiego tylko w październiku doszło do 5 zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt.

Zdjęcie archiwum

W miesiącach jesienno-zimowych, gdy warunki pogodowe często utrudniają widoczność a zmrok zapada szybko łatwo może dojść do zderzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt wybiegających na jezdnię. To właśnie teraz wiele zwierząt migruje w poszukiwaniu pożywienia, nowego miejsca do życia a jedną z najtrudniejszych dla nich przeszkód do pokonania są drogi przecinające terytoria ich wędrówek. Największą aktywność zwierzęta przejawiają o zmierzchu i o świcie, pamiętajmy by właśnie wtedy zachować wzmożoną ostrożność.

Świdniccy policjanci od początku października odnotowali 5 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt na drodze. 8 października doszło do 2 kolizji z udziałem dzikich zwierząt.  Ok 6.50 w Dobromierzu doszło do kolizji z borsukiem, a pół godziny później,  o 7.20 na drodze K5  w okolicy Strzegomia doszło do kolizji z sarną.  W zaistniałych sytuacjach na szczęście nikt nie doznał obrażeń .

Świdniccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicach lasów, łąk i pól. Nie lekceważmy znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują.

/KPP w Świdnicy/