Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Ministrowie w Jaworzynie Śląskiej. Budowa przejścia pod torami już wkrótce

Ministrowie w Jaworzynie Śląskiej. Budowa przejścia pod torami już wkrótce

23

W 175-lecie powstania naszego miasta ogłaszamy dzisiaj historyczną inwestycję dla Jaworzyny Śląskiej – zadeklarował podczas poniedziałkowej konferencji burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz. Obecny na niej wiceminister infrastruktury oraz wiceprezes PKP PLK oświadczyli, że jeszcze w tym roku ruszy budowa przedłużenia przejścia podziemnego pod torami, tworząc tym samym nowe połączenie między dwiema częściami miasta.

Inwestycja polegać będzie na przedłużeniu przejścia podziemnego od ulicy 1 Maja, aż do ulicy Powstańców. – Pozwoli to na bezpieczne, szybsze, a zarazem wygodniejsze skomunikowanie obu części miasta. Dodatkowo w ramach zadanie zostanie wykonany remont peronu drugiego – wyjaśnia Grzegorzewicz. Prace o wartości 28 mln złotych mają zostać zrealizowane w latach 2018-2020.

To także kontynuacja pierwszego etapu przemiany stacji w Jaworzynie Śląskiej, opiewającego na 17 mln złotych, który obejmował przebudowę peronu pierwszego, trzeciego oraz tunelu łączącego perony stacyjne wraz z małą architekturą.

W spotkaniu zorganizowanym na wyremontowanym peronie jaworzyńskiego dworca wzięli udział minister Anna Zalewska, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, wiceminister Andrzej Bittel oraz poseł Wojciech Murdzek.

/mn/

fot. UM Jaworzyna Śląska

 • Martyna Bielawska

  W końcu peron 2 zostanie wyremontowany. Bo straszy

  • Edek

   HA HA HA w życiu tego nie zrobią to tylko obiecanki.

 • Marcin Marszałek

  Przy takiej ilości pociągów jakie obsługuje obecnie dworzec wydawanie środków na remont peronu nr 2 jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

  • Wiktor Lis

   Jak myślisz- co mówiono w czasach kiedy ta linia kolejowa (albo jakakolwiek inna) dopiero była budowana- zapewne nic w stylu “przy takiej ilości pociągów jakie obsługuje obecnie dworzec wydawanie środków na remont peronu nr 2 jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto”….bo wtedy zapewne jeździł jeden pociąg…

   • Marcin Marszałek

    Pamiętam czasy kiedy ilość pociągów osobowych przejeżdżających przez tą stację była 3x większa niż obecnie.
    Szczególnie na linii Legnica-Katowice.
    Ponadto konstrukcja tej stacji jest taka, że tory i semafory są jednokierunkowe i z peronu 2 można dojechać jedynie tylko w stronę Legnicy i Kamieńca. Obecnie nie ma takiej przepustowości dla której niezbędny byłby peron nr 2.

    • Wiktor Lis

     Zgadza się. Należałoby tam przebudować trochę te tory… jednak ja zawsze się cieszę kiedy czytam o modernizacjach dworców, torów kolejowych, powiększaniu ilości połączeń kolejowych i autobusowych- ogólnie tworzeniu nowych ofert przewozowych. Niestety tak to już wszędzie na świecie jest, że komunikacja publiczna (nie prywatna) zawsze jest deficytowa lecz najważniejszy jest cel- służenie społeczeństwu…

 • Nie usuwajcie konta!

  Z całym szacunkiem dla jaworzynian, ale budowa tunelu dla 3 tysięcy mieszkańców, z których tylko mały procent będzie korzystał z tego tunelu to chyba niegospodarność.

 • Waldemar Kozmowski

  może kolejkę gondolową

 • Waldi

  Oooo, widzę, że Anna zna się również na budownictwie i kolejnictwie. A mówią, że trza ją z ministry oświaty przegonić.

  • JAcenty

   Będzie uczyć jak budować

 • Wiktor Lis

  Noooo- przed wyborami to politycy i samorządowcy nawet obiecają, że metro w Jaworzynie Śl. wybudują…. 😉

  • JAcenty

   Metro może nie ale TGV do Świdnicy na pewno pojedzie

   • Wiktor Lis

    …niech wybudują TGV…..no trudno… 😉 Maglev to to nie jest ale….niech stracimy… ;-)))

    • JAcenty

     W Wałbrzychu ta sama ekipa obiecywała budowę linii kolejowej ze Szczawienka na Podzamcze. No kurde jeszcze tylko brakuje kolei wiszącej jak w Wuppertalu.

     • Wiktor Lis

      Najgorsze jest to, że część społeczeństwa wierzy w tego typu przedwyborcze bzdety- nie wyciągając żadnych wniosków z dotychczasowej postawy polityków i samorządowców. Pewnie nie wszyscy są źli i mierni ale…. Tak poza tym na fotografii widzę jedną byłą nauczycielkę ze Świebodzic….Ona nie ma żadnych problemów z podróżowaniem po Polsce (i nie tylko) bo jest w czołówce polityków, którzy przejeździli i przelatali samolotami największą pulę środków publicznych z budżetu. PWHD pewnie nigdy nie jechała… 😉

     • Siostra Bernadetka

      Chyba znaleźli gdzieś w składziku tę wąskotorówkę sprzed zamku i chcą gdzieś rozłożyć ☺

 • Ewelina Szydłowska Kandydatka

  Cieszę się, że mogłam również zabrać głos w sprawie podczas konferencji. Mam nadzieję, że inicjatywa “Wspólny Bilet” w końcu zostanie zakończona sukcesem. Bo nie może być tak- ze przewoźnicy się kłócą, a tracimy na tym – My Pasażerowie!
  Jeśli kolej ma efektywnie nam służyć to nie może być tak- że interes pasażera jest na ostatnim miejscu. Kolej która nie daje nam gwarancji punktualności moim zdaniem nie budzi zaufania pasażerów.

  • Marek Jankowski

   Dobra inicjatywa wspólny bilet! Dziękuje, że Pani o nią walczy.

   • Ewelina Szydłowska Kandydatka

    dziękuje

 • Edek

  Drogi niech zrobi bo nic w tej Jaworzynie nie robi ten burmistrz, a nie przejścia to nie wypał , ale myślę że w wyborach ludzie zadecydują, by tych zasiedziałych nierobów zmienić.

 • Edek

  Najbardziej brzydkie miasto w powiecie nic nie zrobione tylko obiecani, brud i dziadostwo brak dróg , kanalizacji, inwestycji żadnego logicznego myślenia. Nic dla ludzi wiecznie brak kasy, rozmowa z gospodarzem kojarzy mi się jak bym rozmawiał z murem. TRAGEDIA. TUNEL NIECH SOBIE ZROBIĄ I SIĘ TAM ZASYPIĄ .

  • Wiktor Lis

   Wiecznie brak kasy bo niby skąd ta kasa w Jaworzynie ma się znaleźć? Miejscowość ma małe wpływy podatkowe bo po pierwsze- jest mała, a po drugie bardzo duża część mieszkańców wcale nie płaci podatków- bardzo dużo bezrobotnych (choć w dużej części z własnej winy bo jakoś kaskę na ćwiartkę i pifko mają).

 • Edek

  Trzeba na ulice wyjść i protest zrobić bo w Jaworzynie to nie potrzebne. Pół miasta na szambach siedzi , drogi z dziurami, wszystko się sypie, targowisko sobie zrobił , dziura przed mostem 4 tydzień i nic coś grzebią, chyba że tunel już kopia. W urzędzie ludzie znudzeni na biurkach śpią a jak coś załatwić to trzeba na te miny się gapić i czapkować.