Strona główna 0_Slider II edycja zawodów o Puchar Świdnickiego Dzika rozpoczęta!

II edycja zawodów o Puchar Świdnickiego Dzika rozpoczęta! [FOTO]

0

Ponad 50 zawodników przystąpiło do rywalizacji o II Puchar Świdnickiego Dzika w wyciskaniu sztangi leżąc. Galeria Świdnicka na moment zamieniła się w salę treningową, a cała impreza zyskała charakter ogólnopolski. 

W tegorocznej edycji do konkursu przystąpiło 8 kobiet i 43 mężczyzn, w tym mistrzowie polski i europy. Zawodnicy zmierzą się w siedmiu kategoriach wagowych, a także trzech kategoriach OPEN (mężczyzn, kobiet i weteranów 40+). Dodatkowo organizatorzy przygotowali także nagrody dla Najsilniejszego Świdniczanina i Najsilniejszej Świdniczanki.

Jako pierwsze na ławeczce położyły się panie, które wyciskanie  sztangi rozpoczęły od 45 kg. Następnie do akcji wkroczyli panowie, których sztangi wraz z odważnikami przekraczały wagę 200 kg.

Prócz rywalizacji sztangistów dla kibiców przygotowano inne atrakcje. Jednym z nich był pokaz kulturystyczny Szymona Króla i zawodnika Marcina Karkuli, który zmierzy się ze sztangą o wadze 400 kg. Swoje umiejętności zademonstrują także młodzi akrobaci z MKS Polonia, a całość poprowadzi showman Maciej Więcek. Będą też konkursy dla publiczności – do wygrania wejściówki na zajęcia w świdnickim klubie CF 58100.

Impreza potrwa do późnych godzin popołudniowych

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/