Strona główna Polityka Tomasz Owsiany: Czas ulepszyć Zawiszów

Tomasz Owsiany: Czas ulepszyć Zawiszów

0

Rewitalizacja Parku Strzelnica, nowe boiska sportowe, więcej miejsc parkingowych, to niektóre z pomysłów Tomasza Owsianego, jedynki do Rady Miejskiej z ramienia Świdnickiego Forum Rozwoju „Świdnica Jutra”.

Dlaczego startuje Pan w wyborach?

Przede wszystkim dlatego, że jestem świdniczaninem od urodzenia i uwielbiam Świdnicę. Zależy mi na tym, żeby nasze miasto, rozwijało się harmonijnie i odpowiedzialnie rozwiązywało problemy mieszkańców. Doprowadzę do rewitalizacji parku Strzelnica. Na Zawiszowie potrzebujemy także nowych miejsc parkingowych i lepszej estetyki przestrzeni publicznej. Powinien powstać przystanek kolejowy “Świdnica Zawiszów”, który ułatwi podróżowanie pociągiem. Nasza dzielnica, ma bardzo duży potencjał. Nie zawsze jest on wykorzystywany. Staw „Hycel” mógłby zostać lepiej zagospodarowany. Brakuje dobrej jakości boisk do sportu rekreacyjnego Spraw do zrobienia jest sporo. Aby je wdrożyć, potrzeba kogoś z energią i świeżością.

W Świdnickim Forum Rozwoju, jest sporo młodych osób. Pan także należy do grona młodych kandydatów na radnych…

-Pokolenie dzisiejszych 30-latków zostało pozbawione realnego wpływu na decyzje, które ich dotyczą i w większości wycofało się z życia publicznego. Młodzi, zazwyczaj stawiani byli w roli po prostu podwładnych w machinach partyjnych i wykonywali polecenia swoich partyjnych przełożonych. Mamy problem z tym, że doświadczenia i punkt widzenia całego pokolenia zwykłych mieszkańców, nie jest odpowiednio reprezentowany na szczeblu samorządowym. Dlatego wraz z grupą młodych ludzi, jako oddolna, świdnicka inicjatywa, idziemy do Rady Miejskiej po to, żeby reprezentować punkt widzenia, nastawiony na realizację potrzeb mieszkańców naszego miasta, a nie aktorów wielkich partii politycznych.

 

Dlaczego warto głosować na Świdnickie Forum Rozwoju?

-Dlatego, że jesteśmy grupą prawdziwych pasjonatów naszego miasta, którzy już udowodnili, że potrafią skutecznie rozwiązywać miejskie problemy. Wiele spraw w Świdnicy idzie w dobrym kierunku, ale można zrobić więcej. Niektóre sprawy są jak np. skrajnie mała liczba miejsc parkingowych na Zawiszowie, czy konieczna rewitalizacja parku Strzelnica są całkowicie pomijane. Chcemy rzeczywistego uczestnictwa zwykłych mieszkańców w podejmowanych decyzjach, dlatego z powodzeniem naciskaliśmy na utworzenie w Świdnicy Budżetu Obywatelskiego. Chcemy nowoczesnego, dynamicznego miasta, które nie zapomina o żadnej grupie społecznej.

 

Dlaczego to na Pana mieliby zagłosować wyborcy?

– Pierwsze doświadczenia w działalności społecznej zbierałem jeszcze podczas studiów we Wrocławiu i w Warszawie. Zawsze jestem po stronie praw obywateli i mieszkańców. Współorganizowałem bardzo dużo akcji społecznych, protestów w sprawach socjalnych i konferencji. Zakładałem stowarzyszenie zajmujące się ekologią. Mam za sobą setki godzin pracy społecznej, które czynią mnie wiarygodnym. Dziś wraz ze Świdnickim Forum Rozwoju, organizujemy różne akcje, poruszamy tematy, których nikt inny nie ma odwagi w naszym mieście poruszać. Podpatrywałem jak rozwijają się innowacyjne, duże ośrodki miejskie. Widziałem dobre, funkcjonalne rozwiązania, które nie muszą być drogie. W Świdnicy jak w soczewce skupiają się różne problemy, wynikające z zaniechań wielu lat. Świdniczanie to ciężko pracujący ludzie, czas przywrócić im miasto. Zachęcam do głosowania na Świdnickie Forum Rozwoju „Świdnica Jutra” już 21 października! Wspólnie możemy zmieniać nasze miasto na lepsze!

Cały merytoryczny program Świdnica Jutra dostępny jest na stronie www.sfr.org.pl

/Artykuł sponsorowany/
/Materiał sfinansowany ze środków KW Świdnickie Forum Rozwoju/

Poprzedni artykułII edycja zawodów o Puchar Świdnickiego Dzika rozpoczęta! [FOTO]
Następny artykułDla kogo piłkarskie derby powiatu? Świdnica – Żarów [RELACJA LIVE]