Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Święto Dyni, imprezy charytatywne, sportowe, koncert muzyki klasycznej, a może polowanie na skarby podczas niedzielnej giełdy staroci na świdnickim Rynku? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Święto Dyni w Wierzbnej (sobota)

Na 3. Święcie Dyni im. Mikołaja Nowosada w Wierzbnej zagoszczą smaki i kolory jesieni. Zdobienie przez najmłodszych dyniowych babeczek, sadzenie białych i czerwonych tulipanów, konkursy na najcięższą dynię, na najsmaczniejsze leczo z dyni, pomarańczowe przebranie czy na najciekawszą rzeźbę.

Start 6 października o 14.00 przy ulicy Leśnej w Wierzbnej (tzw. Skałka). Dynie, dyniowe dania i rzeźby będą przyjmowane w dniu imprezy do godziny 15:00. Laureatów konkursów poznamy około godziny 17:00.

IV Biegi Przełajowe „Razem po odnowę” – po zdrowie dla Anny Marszałek (sobota)

Anna Marszałek choruje na złośliwy nowotwór kości. Dojazdy na leczenie i dodatkowe terapie są bardzo kosztowne. Panią Anne wspiera grono sprawdzonych przyjaciół, którzy niedawno zorganizowali zakończony sukcesem festyn. Tym razem do akcji włączają się biegacze. Już w najbliższą sobotę, 6 października na boisku w Bystrzycy Górnej Stowarzyszenie Trzy Sosny przy wsparciu klubów sportowych i instytucji gminnych organizuje VI Biegi Przełajowe “Razem po odnowę”. Zmaganiom będzie towarzyszyła loteria fantowa i zbiórka na leczenie Anny Marszałek. Początek o godzinie 11.00.

Senioralia w Świebodzicach (sobota)

Już po raz czwarty w Świebodzicach odbędą się Senioralia. Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia nastąpi o godz. 11.00 przy ratuszu. Organizator, Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach zaprosił 9 zespołów folklorystycznych z terenu Dolnego Śląska. Będzie wspólny korowód wokół ratusza, przejście pod pomnik Jana Pawła II, a następnie główna część wydarzenia odbędzie się w Parku Miejskim. Zapowiada się tanecznie i kolorowo.

II Puchar Świdnickiego Dzika (sobota)

Przed nami druga edycja Pucharu Świdnickiego Dzika w wyciskaniu sztangi leżąc w Galerii Świdnickiej. Oprócz zawodów, na miłośników sportów siłowych i kibiców czekają także dodatkowe atrakcje jak chociażby pokazy – kulturysty Szymona Króla czy zawodnika Marcina Karkuli. Wydarzenie zaplanowano w sobotę, 6 października.

Mecz Polonia Stal Świdnica – Zjednoczeni Żarów (sobota)

Niezwykle interesująco zapowiada się najbliższa, dziewiąta seria spotkań na boiskach grupy wschodniej piłkarskiej IV ligi. Bardzo dobrze spisujący się w ostatnim czasie (sześć zwycięstw w siedmiu rozegranych ostatnio oficjalnych meczach) zawodnicy Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica podejmą Zjednoczonych Żarów. odbędzie się w sobotę, 6 października. Start meczu na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 15.00. Bilety w cenie 5 zł, kobiety i dzieci – wstęp wolny.

Spektakl charytatywny dla Artura Klai (sobota)

Występowali dla niego kabareciarze, śpiewały gwiazdy opery i operetki, walczyli pięściarze. Artur Klaja, świdniczanin, który po przeszczepie komórek macierzystych coraz lepiej chodzi, znalazł wsparcie w kolejnych osobach. Dla niego charytatywnie wystąpi aktor serialu “Na Wspólnej” Tomasz Schimscheiner wraz z żoną Beatą, aktorka Teatru Ludowego w Krakowie, a pokaz dadzą świdnickie mażoretki.

Zamiast biletów wstęp na przedstawienie umożliwiają cegiełki w cenie 30 złotych, które można już kupić w Informacji Turystycznej na świdnickim Rynku. Cały dochód zostanie przekazany na rehabilitację Artura Klai.

Giełda staroci, numizmatów i osobliwości (niedziela)

Jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca na świdnickim Rynku i pobliskich ulicach rozłożą się stoiska handlowe z biżuteria, odzieżą, meblami. Nie zabraknie kolekcji map, znaczków, czy medali. Nad giełdą czuwa Świdnicki Ośrodek Kultury.

Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego w tańcu towarzyskim (niedziela)

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników tańca towarzyskiego do oklaskiwania i podziwiania par tanecznych, które wystartują w Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego w tańcu towarzyskim, który odbędzie się w hali OSiR przy ul. Mieszka Starego 6. Pary zaprezentują się w stylu latino i standard.

II Koncerty Ziemi Świdnickiej: Pax Musicorum (niedziela)

Po niezwykłych występach w Gruszowie i Makowicach, przyszła kolej na kolejną odsłonę II edycji Koncertów Ziemi Świdnickiej. Tym razem spotkań z muzyką klasyczną odbędzie się w kościele pw. św. Michała Archanioła w Krzyżowej. Początek w niedzielę o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

/opr. mn/