Strona główna 0_Slider CBA wydłuża kontrolę przebudowy świdnickiego stadionu

CBA wydłuża kontrolę przebudowy świdnickiego stadionu

8

Centralne Biuro Antykorupcyjne po raz kolejny wydłuża termin zakończenia kontroli przebudowy świdnickiego stadionu sportowego. Funkcjonariusze sprawdzają przetarg i realizację inwestycji.

zdjęcia z 15 września

CBA przygląda się miejskiej inwestycji od ubiegłego roku. 13 września 2017 roku świdniccy urzędnicy przekazali funkcjonariuszom pierwsze dokumenty dotyczące przebudowy stadionu. Kilka dni później, 19 września Biuro zwróciło się do Urzędu Miejskiego o uzupełnienie dokumentacji. Jeszcze wtedy CBA zapowiadało, że ewentualne dalsze czynności zostaną podjęte dopiero po przeanalizowaniu przekazanych dokumentów.

19 kwietnia 2018 roku oficjalnie została wszczęta kontrola. – Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu rozpoczęła kontrolę określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji przez Urząd Miejski w Świdnicy w zakresie przygotowania i realizacji zadania inwestycyjnego przebudowy stadionu miejskiego w Świdnicy przy ul. Śląskiej 35 A w latach 2015-2018. Kontrola jest w toku – potwierdzał Temistokles Brodowski z CBA. Wtedy też funkcjonariusze Biura osobiście pojawili się w świdnickim magistracie.

Kontrola miała potrwać do 26 lipca, termin wydłużono do 19 października. Jak dzisiaj poinformował Temistokles Brodowski, kolejną datę zakończenia wyznaczono na 18 stycznia 2019.

Modernizacja stadionu rozpoczęła się w marcu 2017 roku i miała potrwać do września 2017. Ostatecznie inwestycję odebrano 31 sierpnia 2018 roku, niemal rok po planowanym terminie. Okazała się też sporo droższa od pierwotnych zapowiedzi. Zgodnie z prezentacją przygotowaną na wrześniową sesję Rady Miejskiej, dotyczącą “stanu realizacji inwestycji miejskich w latach 2015-2018” i opracowaną przez Wydział Inwestycji Miejskich świdnickiego magistratu, wartość inwestycji to ponad 9,9 mln złotych.

/red./