Strona główna 0_Slider Biegowe święto już za dwa tygodnie!

Biegowe święto już za dwa tygodnie!

2

Już ponad 1300 uczestników znajduje się na starcie czwartej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Do rywalizacji przystąpią lekkoatleci z Polski, Austrii, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kenii. Do startu coraz mniej czasu, biegowe święto zaplanowano na sobotę, 3 listopada!

Zawodnicy i zawodniczki tradycyjnie będą walczyć na trasie o długości 21 kilometrów i 97 metrów. Uczestnicy wystartują w świdnickim Rynku, a następnie trasa przebiegać będzie ulicami: Kotlarską, Muzealną, Komunardów, Ks. Bolka Świdnickiego, Saperów, Rzeźniczą, Mieszka I, Miłego Dnia, Śląską, Przyjaźni, Kraszowicką, później przez Opoczkę, Bojanice, Burkatów i Bystrzycę Dolną. Na finiszu lekkoatleci wrócą do Świdnicy i przez ulicę Śląską dotrą na metę zlokalizowaną na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W trakcie imprezy zorganizowana będzie także Dzika Piątka – bieg na 5 kilometrów i biegi dla dzieci i młodzieży.

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podczas III edycji RST Półmaratonu Świdnickiego czołowe lokaty przypadły reprezentantom Kenii. Udanie zaprezentowali się biegacze z naszego regionu. Najlepszą z Polek była świdniczanka Halina Szczęsna-Radzikowska, wśród panów Piotr Holly z Wałbrzycha, który często gości na imprezach organizowanych przez Świdnicki Klub Biegacza Hermes. Ostatecznie w kategorii panów triumfował Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (zwycięzca także II edycji imprezy). Drugi na mecie był Abel Kibet Rop, a trzeci stopień podium uzupełnił Nelson Kipkogei Cherutich. W kategorii pań podium zdominowały również Kenijki. Najlepsza okazała się Christine Moraa Oigo, która wyprzedziła jedynie o 8 sekund Stellah Bersosio Jepngetich. Co ciekawe – obie zawodniczki zamieniły się miejscami w porównaniu do II RST Półmaratonu Świdnickiego. Trzecią lokatę wywalczyła Koech Rebby Cherono.

 

Kto okaże się najlepszy podczas IV RST Półmaratonu Świdnickiego? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w sobotę, 3 listopada.