Strona główna Temat dnia Zapraszają szkoły i przedszkola do zbiórki kasztanów

Zapraszają szkoły i przedszkola do zbiórki kasztanów

7

Nadleśnictwo Świdnica po raz kolejny postanowiło zaangażować dzieci i młodzież do przygotowania karmy na zimę dla leśnych zwierząt. Do 20 września będą przyjmowane zgłoszenia placówek oświatowych, które chcą przystąpić do akcji. Będzie można nie tylko wspomóc zwierzęta, ale także zarobić trochę pieniędzy.

Do udziału w akcji nadleśnictwo zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja z powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego. Warunkiem jest zebranie co najmniej 50 kg kasztanów lub 50 kg żołędzi i dostarczenie ich do siedziby nadleśnictwa w workach o pojemności co najmniej 25 kg. Za 1 kg kasztanów nadleśnictwo zapłaci 40 groszy, żołędzi – 60 gr.

Szkoły i przedszkola mogą zgłosić swój udział w Akcji wysyłając wypełniony formularz na adres mailowy: [email protected], faksem pod nr 74 818 58 00 lub osobiście złożyć w sekretariacie Nadleśnictwa Świdnica do 20 września 2018 r., najpóźniej do godz. 15.00. Zbiory każdy z uczestników dostarcza własnym transportem i na własny koszt do Szkółki Leśnej Bojanice (ok. 10 km od Świdnicy) – w terminie do 12 października 2018 roku.

W poprzednich latach akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem, a dla zbiory sięgały ponad 4 ton. Kaszany i żołędzie są wartościowym pokarmem dla wielu gatunków leśnych zwierząt.

Regulamin

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO AKCJI 2018