Strona główna Sport Piłka nożna Kolejna porażka Zjednoczonych, niespodziewany remis AKS-u

Kolejna porażka Zjednoczonych, niespodziewany remis AKS-u

0

Czwartoligowi piłkarze Zjednoczonych Żarów i AKS-u Strzegom rozegrali w miniony weekend kolejne mecze o punkty. Zamykający tabelę grupy wschodniej żarowianie, wyraźnie ulegli na wyjeździe Nysie Kłodzko. AKS po raz pierwszy w tym sezonie zgubił punkty i stracił pozycję lidera grupy zachodniej.

Po ostatnim remisie 3:3 z GKS-em Mirków/Długołęka, można było mieć nadzieję, że piłkarze z Żarowa najgorsze mają już za sobą. Niestety podopieczni Adama Łagiewki nie poszli za ciosem i zanotowali dotkliwą porażkę 0:3 z Nysą Kłodzko. Dwa gole strzelił w tym meczu Maksymilian Fryczkowski, a w końcówce gości dobił jeszcze Adam Bońkowski. To czwarta porażka Zjednoczonych w piątym rozegranym boju. Beniaminek ligi z dorobkiem jednego punktu zamyka tabelę grupy wschodniej IV ligi.

Nysa Kłodzko – Zjednoczeni Żarów 3:0 (2:0)

Zjednoczeni: Janikowski, Szuba, Wojnowski, Borowiec, Hruszowiec (46′ Chłopek), Szewczyk, Uszczyk, Łagiewka, Khvostenko, Goździejewski, Sajdak.

Na czterech wygranych z rzędu zatrzymał się licznik piłkarzy AKS-u Strzegom. Drużyna Roberta Bubnowicza trochę niespodziewanie zremisowała na wyjeździe ze znacznie niżej notowaną Orlą Wąsosz. Kibice nie zobaczyli w tym spotkaniu goli, a AKS stracił pozycję lidera grupy zachodniej IV ligi na rzecz Chrobrego II Głogów. Rezerwy pierwszoligowca mają w swoim dorobku komplet piętnastu punktów, ekipa z miasta granitu jest druga, tracąc jednak tylko dwa „oczka”.

Orla Wąsosz – AKS Strzegom 0:0

AKS: Słowik, Zieliński, Kokoszka, Chrapek, Durajczyk, Domaradzki, Morawski, Shevchenko, Migalski (68′ Krupnik), Emeka (77′ Shkvarlo), Sadowski (68′ Szerszeń).