Strona główna 0_Slider Wspaniały pokaz boksu i pomoc dla Artura Klai!

Wspaniały pokaz boksu i pomoc dla Artura Klai! [FOTO]

1

Dobiegł końca XII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Wiesława  Rudkowskiego. W  trakcie dwudniowych zmagań w Galerii Świdnickiej, kibicom zaprezentowało się blisko 100 zawodniczek i zawodników z Polski, Czech, Niemiec, Anglii, Ukrainy i Włoch. Środowisko bokserskie przyłączyło się jednocześnie do akcji pomocy 33-letniemu świdniczaninowi Arturowi Klai.

Na starcie nie zabrakło oczywiście gospodarzy – pięściarzy Boks Polonii Świdnica, którzy spisali się na medal. Drugie miejsca zajęli Damian Wis i Kuba Sternalsky. Zwycięzcami swoich kategorii wagowych i wiekowych zostali natomiast Wiktoria Lulek, Kuba Szczypiński, Daniel Mizera oraz Grzegorz Dwornik.

Oprócz emocji typowo sportowych odbyły się pokazy cheerliderek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy, sekcji akrobatyki Polonii Świdnica oaz klubu Fighter Klub Kaczmarek Grodowski.  W trakcie turnieju udało nam się zorganizować akcję charytatywną dla Artura Klai. Zbieraliśmy środki na rehabilitację naszego chorego przyjaciela. Świetna impreza, emocjonujące walki, czekamy z niecierpliwością na przyszły rok. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, dziękuję również kibicom i ludziom dobrej woli – komentuje jeden z organizatorów wydarzenia, Mariusz Kuc z Boks Polonii Świdnica.

W poniedziałek powinniśmy poznać kwotę, jaką udało się zebrać na leczenie i rehabilitację 33-letniego świdniczanina Artura Klai.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

 

Poprzedni artykułWalczyli z własnymi słabościami…
Następny artykułKoszykarze Polonii gromią swoich rywali! [FOTO]