Strona główna 0_Slider Wieś dolnośląska w pełnej krasie

Wieś dolnośląska w pełnej krasie [FOTO]

0

Zaprzyjaźniony z ludźmi kogut Karol robi prawdziwą furorę. – Nasze gospodarstwo jest pełne zwierząt, które lubią towarzystwo człowieka – zapewnia Leszek Zasada. To jeden z licznych właścicieli gospodarstw agroturystycznych, którzy dzisiaj prezentują się w Świdnicy. Wśród wystawców zaproszonych przez dolnośląski Wojewódzki Ośrodek  Doradztwa Rolniczego są również właściele zagród edukacyjnych, rękodzielnicy, pszczelarze, leśnicy.

Doroczne spotkanie pod nazwa Tradycje Wsi Dolnośląskiej zostało zorganizowane na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Świdnicy przy ul. Wałbrzyskiej 25/27. Wśród uczestników są przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem i przedstawiciele rolniczych związków zawodowych. Swój udział zapowiedzieli również wojewoda dolnośląski i parlamentarzyści.

Tradycje Wsi Dolnośląskiej są przede wszystkim prezentacją gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych. Walorom edukacyjnym dolnośląskiej wsi poświęcona jest specjalna konferencja, podczas której zostaną zaprezentowane możliwości wyjazdów uczniów.

Do godziny 16.00 można poznawać ofertę gospodarstw agroturystycznych z Dolnego śląska, próbować miodów i przetworów, zaopatrzyć się w zdrowotne nalewki z ziół i naturalne kosmetyki. Na najmłodszych czekają zabawy i konkursy. Można również obejrzeć występy zespołów folklorystycznych.

/asz/