Strona główna Sport Huczne otwarcie stadionu po modernizacji

Huczne otwarcie stadionu po modernizacji [Program]

4

Na trzy dni zostały zaplanowane wydarzenia, które mają rozpocząć  funkcjonowanie stadionu miejskiego w Świdnicy. Modernizacja obiektu zakończyła się z rocznym opóźnieniem.

Rozpoczętej w 2017 roku inwestycji towarzyszył prawdziwy ogrom problemów. W marcu teren przekazano pierwszemu wykonawcy prac, firmie Saltex Europa. W kolejnych miesiącach budowlańcy domagali się licznych zmian w projekcie przebudowy i dwukrotnie przesuwali termin zakończenia prac. W listopadzie 2017 roku wykonawca porzucił plac budowy. Inwestycję dokończyła firma Dabro Bau. Początkowo modernizacja miała kosztować 7,5 miliona złotych, ostatecznie miasto zapłaciło o półtora miliona więcej. „Po drodze” dołożono kolejne  250 tysięcy złotych, a na ostatniej sesji radni zgodzili się na wydatkowanie następnych 439 tysięcy złotych. Czekamy wciąż na odpowiedź, na co zostaną przeznaczone te środki.

Od ubiegłego roku inwestycji przygląda się Centralne Biuro Antykorupcyjne. 19 kwietnia 2018 roku oficjalnie wszczęto kontrolę dotyczącą “procedur podejmowania i realizacji decyzji przez Urząd Miejski w Świdnicy w zakresie przygotowania i realizacji zadania inwestycyjnego przebudowy stadionu miejskiego w Świdnicy przy ul. Śląskiej 35A w latach 2015-2018”. Funkcjonariusze Biura osobiście pojawili się w świdnickim magistracie. Pod koniec lipca CBA poinformowało o przedłużeniu kontroli do 19 października.

Program otwarcia /za stroną UM w Świdnicy/:

Towarzyski międzypaństwowy mecz piłki nożnej reprezentacji Polski U-16 Polska – Czechy rozegrany zostanie w czwartek, 20 września o godz. 15.00. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie dostępne będą w Wieży Ratuszowej od środy, 12 września. Zaproszenia odbierać można od godz. 10.00 do 18.00.

Dzień później, 21 września o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie stadionu z udziałem gwiazd lekkiej atletyki. Zaplanowano także zawody ligi lekkoatletycznej Igrzysk Młodzieży w ramach współzawodnictwa szkolnego, a o godz. 18.00 – otwarty trening biegowy.

22 września o godz. 14.00 – mecz IV ligi piłki nożnej Dabro-Bau MKS Polonia Świdnica – MKP Wołów, a o godz. 18.30 na ceremonia zakończenia i dekoracji Mistrzostw Polski w Biegach na Orientację.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

/asz/