Strona główna 0_Slider Świetna frekwencja i pobity rekord trasy w kategorii pań!

Świetna frekwencja i pobity rekord trasy w kategorii pań! [FOTO]

0

Aż 77 osób wystartowało w piątej edycji Świdnickiego Biegu na Wieżę Ratuszową. Dopisała pogoda, a zawodnicy i zawodniczki zadbali o znakomite emocje sportowe. Osiągnięto wiele wartościowych wyników, a Sonia Rozumkiewicz pobiła rekord trasy w kategorii kobiet. 

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 77 osób – 48 mężczyzn i 29 kobiet. W porównaniu do poprzednich lat to bardzo wysoka frekwencja – komentuje jeden z organizatorów przedsięwzięcia, Waldemar Kurek. Ostatecznie w kategorii panów najlepszy okazał się Bartłomiej Wojsław, docierając na metę w niespełna 2 minuty (1:59,00). W klasyfikacji pań najszybsza okazała się wspomniana wcześniej Sonia Rozumkiewicz (2:36,68). Wyróżniono też najstarszych zawodników: 63-letniego Zygmunta Lubawskiego i 59-letnią Irenę Janiszewską.

Bieg polegał na pokonaniu pętli wokół Rynku, a następnie na wbiegnięciu po 222 schodach na taras widokowy wieży ratuszowej. Udział w biegu był tradycyjnie bezpłatny i zorganizowany został przez LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie. Współorganizatorami byli Świdnicki Klub Biegacza Hermes oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

W trakcie imprezy, w specjalnym krwiobusie, została przeprowadzona zbiórka krwi. Akcja biegowa zorganizowana była w ramach realizacji Programu Polityki Zdrowotnej „Samowystarczalność Rzeczypospolitej Polskiej w Krew i jej składniki na lata 2015 – 2020.”

/FOTO: Michał Nadolski/