Strona główna 0_Slider Nowe przedszkole w Bystrzycy Dolnej. Bez opłat przez rok

Nowe przedszkole w Bystrzycy Dolnej. Bez opłat przez rok [FOTO]

3

Ponad sześćdziesiątka najmłodszych mieszkańców gminy Świdnica znalazła opiekę w nowym przedszkolu. Placówka została umieszczona w zmodernizowanym budynku, a dzięki zewnętrznym środkom rodzice maluchów przez rok będą zwolnieni z opłat, poniosą tylko koszty wyżywienia.

Budynek nr 55 w Bystrzycy Dolnej za 2,7 miliona złotych został wyremontowany i ocieplony w ramach programu termomodernizacji gminnych obiektów. Część zostanie wykorzystana na cele kulturalne, część na nowoczesne przedszkole. – Utworzenie Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej podyktowane jest potrzebą stworzenia dodatkowych miejsc przedszkolnych na terenie gminy Świdnica oraz brakiem wystarczającej liczby pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej dla klasy ósmej, co powoduje konieczność przeniesienia dotychczasowego oddziału przedszkolnego do innego obiektu. Ponadto planowany czas pracy przedszkola od godz. 6.00 do 16.30 umożliwi korzystanie z jego usług rodzicom pracującym, którzy dotychczas korzystali z opieki przedszkolnej poza terenem gminy lub z 5-godzinnej opieki oddziału przedszkolnego w SP Bystrzyca Górna. Trzy oddziałowe przedszkole zapewnia miejsca dla 64 dzieci w wieku 3-6 lat. Powyższe uzasadnia również fakt, że od dnia 1 września 2017r. ustawowe prawo do opieki przedszkolnej nabyły również dzieci w wieku trzech lat – mówi wójt gminy Teresa Mazurek. Wszystkie sale mają nowoczesne wyposażenie. Oprócz tradycyjnych zabawek przedszkolaki mają do użytku zabawki edukacyjne i tablicę interaktywną. Dyrektorką przedszkola została Beata Klęsk.

W gminie Świdnica w tej chwili funkcjonują trzy przedszkola – w Witoszowie Dolnym, Pszennie oraz w Bystrzycy Dolnej. Najmłodsi mieszkańcy mogą także korzystać z oddziałów przedszkolnych w gminnych szkołach.

opr. asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZboczeniec obnażał się na cmentarzu
Następny artykułKierowcy zyskali dwie drogi z nową nawierzchnią