Strona główna Wydarzenia Kierowcy zyskali dwie drogi z nową nawierzchnią

Kierowcy zyskali dwie drogi z nową nawierzchnią

2

Ponad 700 tys. złotych trafiło na remont dwóch dróg powiatowych w okolicach Świebodzic. Nową nawierzchnię zyskały trasy o długości około 2,3 km.

W piątek, 31 sierpnia, odbył się oficjalny odbiór najnowszej inwestycji drogowej przeprowadzonej przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego. Mowa o odcinku drogi powiatowej nr 3464D w Świebodzicach, na odcinku od drogi krajowej nr 34 do granicy Powiatu Wałbrzyskiego – mówi Piotr Dębek ze świdnickiego starostwa powiatowego. Długość wyremontowanego odcinka to przeszło 2 km. Koszt inwestycji wyniósł blisko 650 tys. złotych a całość środków pochodziła z budżetu powiatu.

Kolejną inwestycją drogową w Świebodzicach był remont drogi powiatowej nr 3395D z kierunku Cieszów – granica powiatu do ul. Kamiennogórskiej w Świebodzicach. Remont polegał na frezowaniu i wykonaniu nowej nawierzchni oraz uzupełnienie poboczy. Remontowi poddany został odcinek o długości 340 mb. Środki na tę inwestycję również pochodziły w całości z budżetu powiatu świdnickiego a ich wielkość to prawie 70 tys. zł – wylicza Dębek.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. mn/