Strona główna 0_Slider Garstecki i Solecki powalczą o fotel prezydenta Świdnicy

Garstecki i Solecki powalczą o fotel prezydenta Świdnicy

34

Już dwóch kandydatów na stanowisko prezydenta Świdnicy oficjalnie zgłosiło Państwowej Komisji Wyborczej swój start w zbliżających się wyborach samorządowych. O głosy mieszkańców powalczą Robert Garstecki (KWW Kukiz’15) oraz Janusz Solecki (KWW Niezależna Świdnica).

Robert Garstecki był przez lata związany z Prawem i Sprawiedliwością. W przeszłości zasiadał w Radzie Miejskiej Świdnicy i był szefem struktur miejskich PiS. W poprzednich wyborach samorządowych także ubiegał się o fotel włodarza Świdnicy. Wówczas zdobył poparcie 1890 mieszkańców, a tym samym 9,81% głosów. W wyniku wyborów w 2014 roku wywalczył mandat radnego powiatu świdnickiego. Po konflikcie z Anną Zalewską, obecną poseł i minister edukacji, został usunięty z PiS i zaangażował się we współpracę z Kukiz’15. Stanął na czele świdnickiego komitetu tej partii.

Janusz Solecki przez wiele lat był członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W latach 1995-1998 był wiceprezydentem Świdnicy. W kończącej się kadencji radny niezależny, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury. W tegorocznych wyborach będzie ubiegać się mandat radnego z list KWW “Niezależna Świdnica”. Ten sam komitet udzielił mu poparcia w walce o fotel prezydenta.

O północy, 26 września mija termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • Mareczek

  Brawo Panie Januszu, bardzo dobra decyzja!

  • Dominika

   Śpiewać każdy może – trochę lepiej lub trochę gorzej. Tak samo kandydować może każdy, ale jedyną liczącą się w grze jest pani Beata i na nią oddam głos ja, cała rodzinka i 99proc znajomych. To miasto zmieniło sie bardzo na plus w czasie tej jednej kadencji i trzeba dać szansę na dokończenie inwestycji i pomysłów na drugą kadencję. Parki, obiekty sportowe,nowe mieszkania i chodniki. Żłobek czy schronisko dla zwierząt oraz wiele mniejszych inwestycji, które cieszą jak np skwery i zieleń miejska. Dzięki za to i proszę o jeszcze 👍
   Trzymamy kciuki. Pełna mobilizacja zwolenników pani Beaty. Pozdrawiam

   • henryk

    Ja na pewno nie zagłosuję na BMS,tak samo jak moja rodzina i 100 proc.znajomych,ponieważ cenię ludzi kompetentnych a nie dyletantów którzy zadłużyli miasto i nie chcą podporządkować się nawet wyrokom sądowym.

    • Swidniczanin

     Było startować i zrobić z tym porządek.

   • Jan

    Nie dla Pani Beaty bo jesteście na Ty. Po drugie dziecko drogie wywalić 20 baniek na park to trzeba nie mieć rozumu o reszcie szkoda pisać bo jak czytam o obiektach sportowych to mi tylko ciśnienie skacze. Pamiętaj na koniec Dominiko to mogą być ostatnie twoje tygodnie przy korycie więc może zamiast pisać te bzdury to warto poczytać rubrykę szukam pracy 😉

    • Obi von Kenobi ;-)

     Dziecko drogie park centralny kosztuje Świdnicą 10 mln, a nie 20. Uważasz że lepiej wywalać 80 baniek na wieżę do nurkowania i bańke dla kumpla od budowy powyższej wieży, a może kilkanaście na lądowisko pod katedrą albo milion na pseudo-dróżki rowerowe,malując je pędzlem na jezdni i wyznaczając trasę w parku, a może lepiej dawać kumplom z kościoła niż ludziom na remont elewacji domów przy rynku?

     • BA

      No cóż. Kłamstwo za kłamstwem w tej twojej wypowiedzi. Nie zgadzają się ani liczby, ani wydarzenia. No i zwykłe przypomnienie, że poprzednik nie startuje, więc nie musisz go już szkalować.

     • Krzysztof Czarnecki

      Blisko 19 milionów na Park Centralny. Koniec wszystkich prac w październiku? 4 września 2018.
      Tak zatytułowany jest materiał Świdnicy.24 sprzed trzech tygodni. Warto przeczytać.

     • Obi von Kenobi ;-)

      19 z czego 9 milionów dofinansowanie( bezzwrotne).
      Wypada czytać nie tylko tytuły :-))
      Współczuję :-))

     • Krzysztof Czarnecki

      Że to niby niczyje pieniądze? Z tych 9 milionów “unijnych” około 7 milionów pochodzi ze składek państwa polskiego do unijnej kasy. A w kategoriach budżetowych jak w ryj strzelił wychodzi 19 mionów wydatków na inwestycję “remont parku centralnego”. A pewnie będzie jeszcze więcej, koło 21 – 22 milionów. Te 9 milionów “niczyich” można było wydać na remont ulic.

     • Obi von Kenobi ;-)

      Czyli: Świdnica przeznacza ze swoich pieniędzy jedynie 10 milionow. Ministerstwo resztę dało ma park, a nie na dowolne inne pomysły np Rysia , Stasia czy jakiegoś faceta od pędzenia piwa w miejscach publicznych.
      Ma się na 500+, 300+, nagrody dla ministrów i ich kumpli, całą „dojną zmianę”, ojca od Maybacha – to te marne 9 na park też znalazło :-))

  • mieszkaniec

   Tez sadze, ze to dobra decyzja. Wydaje sie byc osoba z duza wiedza. Dla ludzi w miescie tez dobrze, bo im wiecej kandydatow tym wiekszy wybor programow wyborczych.

 • Wiktor Lis

  Aż przecierałem oczy ze zdumienia. Nawet brak mi słów aby wyrazić co myślę o tych kandydaturach…

  • henryk

   Trzeba było kandydować samemu.

 • YES

  no i jeszcze pan Drobny i mamy Trzech Muszkieterów :-)))

 • CoJaPacze

  Słodki Jezu widzisz i nie grzmisz …… jeden zakręcony , drugi król wierzy , naprawdę Świdnica nie posiada lepszych kandydatów !!!!
  Te miasto potrzebuje ludzi młodych !!! Wystarczy w tygodniu pójść do rynku i po 18 cisza !!!! A później się wszyscy dziwią że miasto umiera !!!!

 • CoJaPacze

  Słodki Jezu widzisz i nie grzmisz …… jeden zakręcony , drugi król wieży , naprawdę Świdnica nie posiada lepszych kandydatów !!!!
  To miasto potrzebuje ludzi młodych !!! Wystarczy w tygodniu pójść do rynku i po 18 cisza !!!! A później się wszyscy dziwią że miasto umiera !!!!

  • Wynalazca Diodak

   Ale to nie jest wina radnych Garsteckiego i Soleckiego, że miasto i osiedla stały się opustoszałe, nie rozumiem, młodzi siedzą w miastach wojewódzkich lub w UK, w Niemczech czy Holandii bo tam zagranicą po prostu się opłaca.
   Janusz nie miał wyjścia z kandydowaniem po prostu musiał, a jestem pewien, że zabierze wiele głosów naszej prezydentcę i jej komitetowi celebrytów oraz działaczy byłej PZPR.

   • Obi von Kenobi ;-)

    Musiał bo co ? bo mu partia kazała ? Fajna partia, znamy takie z historii :-))

    • Wynalazca Diodak

     Akurat nie partia, po prostu mu się to może kalkulować, w okręgu nr 3 jest do wzięcia 7 mandatów, a Janusz może wzmocnić swoją szansę na jeden z nich kandydując na prezydenta.

    • henryk

     Po prostu komitet wyborczy “Niezależna Świdnica” tak zadecydował,którego mam przyjemność być pełnomocnikiem.

     • Obi von Kenobi ;-)

      Czyli członek, waszego komitetu, nie może mieć własnego zdania ? Wspaniały komitet! Gratulacje i współczucie 🙂
      Takie, „komitety” też znamy z historii 🙂

     • henryk

      Zacznij się leczyć na depresje i nie manipuluj.U nas każdy może wyrazić bez obaw swoje zdanie i ma to wpływ na wspólnie podjęte decyzje.Wodzów u nas nie znajdziesz.

     • Obi von Kenobi ;-)

      Ja i depresja ? Przy takiej dawcę humoru jaką mi serwujesz wraz z „komitetem „słupkowo-rynkowym”. Heniu- nigdy ! „Prawda cię wyzwoli „ a że boli panie Henryku, gdy ją czasem słyszysz w miejscu publicznym. Trudno, ale i tak się cieszę 🙂

 • wo

  Nie wertuję kosztorysów inwestycji miejskich, więc nie wiem ile kosztował park centralny a ile lotnisko pod katedrą. Wiem natomiast, że miasto towarzysko umiera. Fakt, idzie niż, ludzie młodzi wyjeżdżają na studia, za granicę. Ale gdy policzę ile lokali gastro poznikało z rynku to czuję się jak w Pcimiu Dolnym.

  • henryk

   Nie można rozwinąć Rynku,zakazując do niego wjazdu dla prowadzących działalność.To patologia.Dzisiaj znowu o słupek rozbił się samochód i ktoś poniósł znaczne szkody przez nieuków łamiących prawo.

   • Obi von Kenobi ;-)

    Stara zgrana śpiewka- miasto upada bo nie można bez pozwolenia wjechać Jelczem do rynku. A w którym rozwijającym się mieście można ? Oj Heniu – nie te czasy :-))

   • Swidniczanin

    Nie można rozwinąć rynku, kiedy ceny za wynajem lokalu są wysokie. Nie można rozwinąć rynku, kiedy tamtejszym mieszkańcom wszystko przeszkadza, nawet ćwierkające ptaszki czy słońce świecące w okno. I z tych właśnie powodów tak to funkcjonuje. Więc nie wydaje mi się, żeby możliwość dojazdu tutaj samochodem cokolwiek zmieniła.

    • henryk

     Długo by to wyjaśniać,ale poczyniłem już kroki zaskarżając zarządzenie prezydent o gospodarowaniu Rynkiem do WSA wnosząc o stwierdzenie nieważności.Już skarżyłem w 2013 r.zarządzenie poprzednika i Sąd wypowiedział się jasno,m/in.że nie jest to akt prawa miejscowego i nie może dotyczyć podmiotów zewnętrznych Aby dojść do swobody działalności gospodarczej w Rynku to najpierw należy rozbić ten prywatny folwark M.Gleby i BMS.

     • Obi von Kenobi ;-)

      O to może i we Wrocławiu , Poznaniu, Krakowie, Warszawie wprowadzimy ruch samochodowy do Rynku aaa i na Wawel :-))

 • daro

  Kukiz15 , celny strzał …..szkoda że w kolano .

 • oloderay

  Niebawem zabraknie mieszkańców Świdnicy na kandydatury…

 • oloderay

  Georg Trenk to byłby kandydat…

 • Zadajcie tym goscia odpowiednie pytania ktore ja zadalem Slaniewskiej i nie uzyskalem odpowiedzi to wowczas przekonacie sie ktory z nich jest cos wart jesli odpowie z godnie z prawda.Czy jako Prezydent Miasta Swidnicy bedzie Pan przydzielal mieszkania komunalne tzw.uchodzca z Azji i Afryki?Czy spolki komunalne o charakterze strategicznym pozostawi Pan w gestii samorzadu czy tez sprzeda Pan np.inwestorowi zagranicznemu? Czy uzna Pan roszczenia organizacji rewizionistycznych?Czy dopusci Pan do promocji homoseksualizmu w szkolach i przestrzeni publicznej?