Strona główna 0_Slider Garstecki i Solecki powalczą o fotel prezydenta Świdnicy

Garstecki i Solecki powalczą o fotel prezydenta Świdnicy

34

Już dwóch kandydatów na stanowisko prezydenta Świdnicy oficjalnie zgłosiło Państwowej Komisji Wyborczej swój start w zbliżających się wyborach samorządowych. O głosy mieszkańców powalczą Robert Garstecki (KWW Kukiz’15) oraz Janusz Solecki (KWW Niezależna Świdnica).

Robert Garstecki był przez lata związany z Prawem i Sprawiedliwością. W przeszłości zasiadał w Radzie Miejskiej Świdnicy i był szefem struktur miejskich PiS. W poprzednich wyborach samorządowych także ubiegał się o fotel włodarza Świdnicy. Wówczas zdobył poparcie 1890 mieszkańców, a tym samym 9,81% głosów. W wyniku wyborów w 2014 roku wywalczył mandat radnego powiatu świdnickiego. Po konflikcie z Anną Zalewską, obecną poseł i minister edukacji, został usunięty z PiS i zaangażował się we współpracę z Kukiz’15. Stanął na czele świdnickiego komitetu tej partii.

Janusz Solecki przez wiele lat był członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W latach 1995-1998 był wiceprezydentem Świdnicy. W kończącej się kadencji radny niezależny, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury. W tegorocznych wyborach będzie ubiegać się mandat radnego z list KWW “Niezależna Świdnica”. Ten sam komitet udzielił mu poparcia w walce o fotel prezydenta.

O północy, 26 września mija termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Michał Nadolski
[email protected]