Strona główna 0_Slider Rowerowe otwarcie centrum przesiadkowego w Świebodzicach

Rowerowe otwarcie centrum przesiadkowego w Świebodzicach [FOTO]

0

Co najmniej kilkudziesięciu mieszkańców Świebodzic wzięło udział w piątkowym, symbolicznym otwarciu centrum przesiadkowego oraz nowych ścieżek rowerowych wybudowanych przez miasto w ramach wielomilionowego projektu. Po przecięciu wstęgi przed kolejowym gmachem, rowerowy peleton wyruszył na świebodzicki Rynek, gdzie odbył się doroczny Happening Rowerowy organizowany w ramach Europejskiego Dnia Zrównoważonego Transportu.

Oba te zadania mają przede wszystkim służyć mieszkańcom, zachęcać do korzystania z alternatywnych form komunikacji: rowerowej, kolejowej, autobusowej – a to właśnie skupia Centrum. Za chwilę będzie tu przyjeżdżać nasz czwarty autobus miejski w ramach nowej linii, którą mam nadzieję będzie podróżować jeszcze więcej świebodziczan. Wspólnie dbajmy o nasze środowisko – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który także przyjechał na plac przed dworcem na rowerze.

Po symbolicznym otwarciu centrum przesiadkowego i ścieżek wszyscy uczestnicy imprezy wsiedli na rowery i pojechali do Rynku. W rowerowym peletonie pojechali radni, prezesi spółek miejskich, uczniowie świebodzkich szkół, nasze aktywne seniorki, policyjny patrol także na dwóch kółkach – którym rowery niedawno kupił samorząd, a także mieszkańcy miasta, którzy na happening przyjechali z dziećmi.

Następnie grupa dołączyła do zebranych w Rynku rowerzystów i wszyscy razem przejechali we wspólnej paradzie wokół ratusza. Na placu ratuszowym odbyła się główna część imprezy, czyli konkursy i zabawy edukacyjne, przeprowadzone m. in. przez naszą Straż Miejską, znakowanie rowerów, pokazy teakwon-do klubu Taipan, poducha do skakania. Uczestnicy happeningu otrzymali też upominki – bidony rowerowe, ufundowane przez szefów spółek miejskich: ZWiK i ZGK.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułGarstecki i Solecki powalczą o fotel prezydenta Świdnicy
Następny artykułZnaleziono glukometr