Strona główna 0_Slider Fotomaratończycy ruszyli w miasto

Fotomaratończycy ruszyli w miasto [FOTO]

0

Równo 20 miłośników fotografii stanęło na starcie tegorocznego Fotomaratonu Świdnickiego. Ich zadaniem jest zrealizowanie 12 zadanych tematów fotograficznych w ciągu 12 godzin. Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone w niedzielne południe w Galerii Fotografii na Rynku.

XXVII Fotomaraton wystartował punktualnie o godzinie 10.00 w Klubie Bolko. Impreza organizowana jest w ramach trwających w Świdnicy Dni Fotografii. W tegorocznej odsłonie zabawy bierze udział 20 pasjonatów fotografii. Wśród nich znaleźli się nie tylko mieszkańcy Świdnicy i okolic. Do fotograficznej rywalizacji stanęło także 8 śmiałków z Bielska-Białej oraz jedna osoba z Bielawy.

Oprócz kreatywności i wytrwania do końca fotograficznego maratonu, kluczowe jest wykonanie zdjęć związanych z 12 zadanymi tematami. Uczestnicy fotomaratonu co dwie godziny poznają po dwa tematy. Na początek zajęli się hasłami „autoportret” i „przechodzień”. O godzinie 12.00 w ich ręce trafiły tematy: „Franciszkańska 18” oraz „żyj kolorowo”.

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz wystawa prac odbędzie się w niedzielę, 16 września o godzinie 12.00 w Galerii Fotografii, Rynek 44. Dla zwycięzcy maratonu przewidziano nagrodę w wysokości 3000 złotych, za zajęcie drugiego miejsca – 1500 złotych, natomiast trzecie miejsce nagrodzone zostanie kwotą 500 złotych.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPsiak czeka przy garażach na właściciela [Aktualizacja]
Następny artykułTłumy na biało-czerwonym festynie. Mieszkańcy wspomogli też chorą świdniczankę [FOTO]